Najwięcej przetargów budowlanych ogłoszono na Mazowszu

2009-07-03 16:33

W okresie od kwietnia do czerwca 2009 r., w Polsce, opublikowanych zostało 62 748 przetargów i zleceń na usługi, wykonanie oraz dostawy (bez sprzedaży). Porównując ten wynik z wynikiem pierwszego kwartału b.r., zauważyć można wzrost liczby publikacji przetargowych. W bieżącym kwartale ogłoszono o 7284 przetargi więcej niż w pierwszym kwartale (od stycznia do marca 2009 roku wszystkich przetargów było 55 464).

Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. opracowała raport, w którym przeanalizowano i podsumowano przetargi i zlecenia na usługi, wykonanie i dostawy w branży budowlanej opublikowane w Polsce, w drugim kwartale 2009 r. Wynika z niego, że najwięcej przetargów ogłoszono na Mazowszu. Przetargi te najczęściej dotyczyły drogownictwa.
Porównując liczbę przetargów ogłoszonych w II kwartale 2009 roku z analogicznym okresem roku 2008 należy zwrócić uwagę na to, iż w analizowanym okresie liczba przetargów spadła (w II kwartale 2008 roku ogłoszono ich 65 479).
W okresie kwiecień–czerwiec 2009 roku – 31 060 ogłoszeń dotyczyło szeroko pojętej branży budowlanej. Liczba ta stanowiła 49% wszystkich przetargów, a odsetek przetargów budowlanych pozostał niemal na tym samym poziomie, co w I kwartale b.r. (w I kwartale b.r. - 50% wszystkich ogłoszeń to przetargi budowlane). Natomiast w II kwartale 2008 roku przetargi budowlane stanowiły 68% wszystkich ogłoszeń.

Najwięcej przetargów dotyczących branży budowlanej w II kwartale b.r. ogłoszono w województwie mazowieckim (4805 przetargów). Na kolejnych miejscach znalazły się województwa śląskie (4590 przetargów), dolnośląskie (2949 przetargów), wielkopolskie (2866 przetargów) oraz małopolskie (2697 przetargów). Natomiast najmniej przetargów budowlanych w II kwartale b.r. ogłoszono w województwie lubuskim (786 przetargów). Należy jednak pamiętać, że niektóre z ogłoszonych przetargów obejmowały więcej niż jedno województwo realizacji.

Szczegółowe dane TUTAJ

Przetargi z branży budowlanej, ogłoszone w okresie od kwietnia do czerwca b.r., dotyczyły głównie drogownictwa (30% ogłoszeń) oraz prac energoelektrycznych (16% ogłoszeń). Na kolejnych miejscach, pod względem popularności, znalazły się przetargi dotyczące prac budowlanych – obiekty (12% ogłoszeń) oraz prac budowlanych – usług wykończeniowych (9% ogłoszeń). Szczegółowe zestawienie prezentuje poniższy wykres.

84% ogłoszeń dotyczących branży budowlanej miało formę przetargów nieograniczonych. 93% przetargów z branży budowlanej dotyczyło zleceń na usługi bądź wykonanie. Pozostałe ogłoszenia przetargowe dotyczyły dostaw.


Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o. oferuje informację dotyczącą planów inwestycyjnych, ogłoszonych przetargów oraz raporty o wygranych przetargach. TAI proponuje też monitoring informacji tematycznych dotyczących sprzedaży, kupna i wynajmu oraz informacji z zakresu biznesu i gospodarki. Ponadto TAI oferuje usługi związane z marketingiem bezpośrednim.

Porównanie liczby przetargów budowlanych ogłoszonych w Polsce w II kwartale 2008 i 2009 roku
Autor: Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o.
Tematyka przetargów budowlanych ogłoszonych w Polsce od kwietnia do czerwca 2009 roku
Autor: Telefoniczna Agencja Informacyjna Sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany