Marcowa dynamika i ceny produkcji budowlano-montażowej

2007-05-29 17:42

Według wstępnych danych GUS produkcja budowlano-montażowa w marcu 2005 roku była mniejsza o 3,8 proc. niż przed rokiem i większa o 12 proc. niż w lutym br.Ceny produkcji budowlano-montażowej w marcu 2005 r. były o 0,2 proc. wyższe niż w lutym.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się ostatecznie na poziomie niższym o 0,4 proc. niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 3,3 proc. niż w lutym br.
W porównaniu z lutym br. produkcja zwiększyła się we wszystkich grupach przedsiębiorstw.
W stosunku do marca ubiegłego roku niższy poziom zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach zajmujących się:

  • wznoszeniem budynków i budowli; inżynierią lądową i wodną - o 2 proc.,
  • wykonywaniem instalacji budowlanych - o 18,1 proc.

Natomiast wzrost produkcji wystąpił w:

  • podmiotach przygotowujących teren pod budowę - o 78,6 proc.,
  • podmiotach wykonujących roboty budowlane wykończeniowe - o 3,8 proc.

Poziom produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w pierwszym kwartale br. był o 5,7 proc. wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Ceny produkcji budowlano-montażowej w marcu 2005 r. były o 0,2 proc. wyższe niż w lutym. Najbardziej wzrosły ceny przygotowania terenu pod budowę (o 1 proc.). Wyższe były także ceny wykonywania instalacji budowlanych, wykonywania robót budowlanych wykończeniowych (o 0,4 proc.), wynajmu sprzętu budowlanego i burzącego z obsługą operatorską (o 0,3 proc.) oraz wznoszenia budynków i budowli; inżynierii lądowej i wodnej (o 0,1 proc.).
W porównaniu z marcem ub. roku ceny produkcji budowlano-montażowej wzrosły o 4,3 proc.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej