Koniunktura w budownictwie. Luty „zarobił” 2 punkty

2014-02-28 16:23
Koniunktura w budownictwie, luty 2014
Autor: GUS

Styczeń 2014 przyniósł 7-punktową poprawę koniunktury w budownictwie. Luty już taki dobry nie był – koniunktura badana przez GUS odbiła się z minusowego poziomu o kolejne dwa punkty w górę. Oby kolejne miesiące utrzymały tę tendencję.   

W lutym GUS wyliczył koniunkturę w budownictwie na minus 18 (w styczniu było minus 20). Zima już chyba odpuściła i miejmy nadzieję, że marzec przyniesie większy optymizm firm budowlanych. W opiniach wyrażanych w lutym jeszcze jednak nie widać. Co do portfela zamówień przedsiębiorcy formułują bardzie negatywne diagnozy niż miesiąc wcześniej. Pewne przejawy poprawy sytuacji firm budowlanych widać po opiniach odnośnie zatrudnienia – przedsiębiorcy deklarują, że ewentualne ograniczenia będą mniejsze niż planowano.
W lutym wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe sygnalizowany jest przez podmioty ze wszystkich klas wielkości, najbardziej jednak zatory płatnicze dotykają firmy najmniejsze, zatrudniające do 9 osób.

Firmy budowlane wykorzystanie swoich mocy produkcyjnych w lutym określili średnio na poziomie 66% (rok wcześniej było to 60%). Tylko, albo aż, 11% przeanalizowanych przez GUS firm budowlanych uważa swoje moce produkcyjne jako zbyt małe w stosunku do oczekiwanego w najbliższych miesiącach portfela zamówień, 66% firm ma wystarczający potencjał, zaś 23% uważa, że ma za duży.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej