Koniunktura w budownictwie: już tylko 4 do 0

2015-04-22 18:27
Koniunktura w budownictwie
Autor: GUS

Powoli, ale wspina się koniunktura w budownictwie. Jeżeli utrzyma się dotychczasowa dynamika, to jest szansa, że w czerwcu, a może już w maju, osiągnie pułap zero, którego nie udało się pokonać od drugiej połowy 2011 roku.

W styczniu 2015 koniunktura w budownictwie według GUS wyniosła minus 13, w lutym minus 11, w marcu minus 7. Jak widać, wskaźnik zachowuje od początku roku dynamikę od 2-4 punktów. Potwierdza to również wynik kwietnia, bo koniunktura wyniosła minus 4. Przybyło o 1 procent optymistów co do oceny sytuacji w budownictwie i kondycji firm budowlanych, ubyło też o 2 procent pesymistów. W kwietniu było 15% przedsiębiorstw sygnalizujących poprawę, zaś pogorszenie 19% (w marcu było to odpowiednio 14% i 21%). Pozostałe firmy budowlane nie stwierdzają żadnych zmian na lepsze czy gorsze.
Wykorzystanie mocy produkcyjnych firm budowlanych GUS wyliczył na 74%, przy czym 16% przedsiębiorstw budowlano-montażowych oceniło swoje moce jako zbyt duże w stosunku do portfela zamówień, 73% jako wystarczające, a 11% jako zbyt małe.

Koniunktura w budownictwie
Autor: GUS Ogólny klimat koniunktury w budownictwie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej