Jakie materiały dla budownictwa podrożały? Co jest tańsze?

2016-08-24 18:22
PSB - ceny matertiałów budowlnych w lipcu 2012
Autor: M. Sochaczewski W lipcu 2012 najbardziej podrożały farby, lakiery i tapety

Od wielu miesięcy ceny materiałów dla budownictwa oferowanych w składach i hurtowniach PSB wykazują niewielkie wahania cen w górę lub w dół. Podwyżka cen około 5% to było niemal wydarzenie. Tym bardziej więc szokuje lipcowa podwyżka farb i lakierów o 11,5%...

W dotychczasowym trendzie niewielkich zmian cenowych utrzymały się wszystkie grupy wyrobów, z jednym właśnie wyjątkiem farm i lakierów, które w lipcu 2016 podrożały o 11,5%. Po stronie wzrostów odnotowano także: silikaty (podwyżka o 2,6%), gazobetony (1,8%), ścienne materiały ceramicznych (1,7%), tzw. minimalne wzrosty wykazały pokrycia i folie dachowe, rynny, chemia budowlana, cement, wapno oraz instalacje i technika grzewcza, wyroby dla kanalizacji, odwodnień i wentylacji. Największy spadek cen odnotowano dla izolacji wodochronnych (o 1,3%), do 1% staniały izolacje termiczne, płytki ceramiczne, wyposażenie łazienek i kuchni. W pozostałych grupach, na które PSB podzieliły wyroby dla budownictwa ceny nie zmieniły się.

W lipcu dały się odczuć okres wakacyjny, bo przychody centrali PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych były o 12% niższe niż w czerwcu i o 2% niższe niż przed rokiem. Natomiast sprzedaż po siedmiu miesiącach 2016 była wyższa o 11% od analogicznego okresu roku wcześniej.

Ceny materiałów budowlanych, lipiec 2016
Autor: PSB SA Trendy cenowe wyrobów dla budownictwa w składach i hurtowniach PSB, lipiec 2016
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej