Dynamika produkcji budowlano-montażowej w lipcu 2003

2003-08-30 15:00

Według wstępnych danych opublikowanych przez GUS, produkcja budowlano-montażowa (w cenach stałych), obejmująca roboty o charakterze inwestycyjnym i remontowym zrealizowana na terenie kraju przez przedsiębiorstwa budowlane o liczbie pracujących powyżej 9 osób, w lipcu br. była o 1,6% wyższa niż przed rokiem i o 8,3% wyższa niż w czerwcu br.

Po uwzględnieniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 4,4% niższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,1% wyższym w porównaniu z czerwcem br. Wzrost poziomu produkcji, w porównaniu z czerwcem br. wystąpił we wszystkich grupach przedsiębiorstw, przy czym największy w jednostkach przygotowujących teren pod budowę - o 46,9%, a najmniejszy w jednostkach wykonujących instalacje budowlane - o 6,4%.
 W stosunku do lipca ubiegłego roku wyższy poziom zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach zajmujących się przygotowaniem terenu pod budowę - ponad dwukrotny, w przedsiębiorstwach wykonujących roboty budowlane wykończeniowe - o 54,6%, w zakładających instalacje budowlane - o 2,1% oraz w zajmujących się wznoszeniem obiektów budowlanych; inżynierią lądową i wodną - o 0,2%.
Poziom produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w okresie styczeń-lipiec br. był o 10,9% niższy niż w analogicznym okresie ub. roku.
Kształtowanie się dynamiki produkcji budowlano-montażowej, w porównaniu z przeciętnym miesięcznym poziomem 1995 r., w ciągu ostatnich pięciu lat ilustruje poniższy wykres: 

  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej