Dynamika produkcji budowlano-montażowej w kwietniu 2005

2007-05-29 17:30

Według wstępnych danych GUS produkcja budowlano-montażowa w kwietniu br. była mniejsza o 17,7 proc. niż przed rokiem i większa niż w marcu br. o 24,7 proc. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja budowlano-montażowa ukształtowała się na poziomie o 16,2 proc. niższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 3,8 proc. wyższym w porównaniu z marcem br.

Wzrost poziomu produkcji (w porównaniu z marcem br.) wystąpił we wszystkich grupach przedsiębiorstw, przy czym największy w jednostkach przygotowujących teren pod budowę - o 44,9 proc., a najmniejszy - w przedsiębiorstwach wykonujących instalacje budowlane - o 17,4 proc.
W porównaniu z kwietniem ubiegłego roku niższy poziom zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach zajmujących się:

  • wznoszeniem budynków i budowli; inżynierią lądową i wodną - o 19,8 proc.,
  • wykonywaniem instalacji budowlanych - o 13,8 proc.

Wzrost produkcji odnotowano w przedsiębiorstwach zajmujących się przygotowaniem terenu pod budowę i wykonywaniem robót budowlanych wykończeniowych.
Poziom produkcji budowlano-montażowej zrealizowanej w okresie od stycznia do kwietnia br. był o 3,5 proc. niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej