Dom Development - dobra sprzedaż w I kwartale

2011-04-29 14:46
Osiedle Derby 9 na warszawskiej Białołęce
Autor: Dom Development SA Osiedle Derby 9 na warszawskiej Białołęce.

Dom Development sprzedał w I kwartale br. łącznie 399 mieszkań netto, czyli o 16% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Sprzedaż kwartalna Dom Development
Autor: Dom Development

Sprzedaż

Dom Development posiada obecnie rekordową liczbę mieszkań w budowie, podczas gdy systematycznie spada oferta mieszkań gotowych. Na koniec I kwartału 2011 roku spółka budowała 3409 mieszkań w 19 projektach. W ofercie gotowych mieszkań było tylko 179 lokali, co stanowiło zaledwie 9% całej oferty. W porównaniu do ubiegłego roku zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, firma przekazała klientom tylko 20 mieszkań, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Dokonane przekazania pozwoliły Dom Development na zaksięgowanie przychodów ze sprzedaży w wysokości 20,2 mln zł, jednocześnie strata netto wyniosła 12,3 mln zł. W I kwartale tego roku spółka utrzymywała najwyższy wśród firm udział na warszawskim rynku deweloperskim. Deweloper posiada obecnie rekordową liczbę mieszkań w budowie, podczas gdy sysytematycznie spada oferta mieszkań gotowych. W I kwartale br.,spółka sprzedała 399 mieszkań netto, czyli o 16% wiecej niż w roku ubiegłym i odnotowała tylko 8 rezygnacji.

Przeczytaj również: Matexi wchodzi na polski rynek mieszkaniowy

Wyniki finansowe

Zgodnie z przewidywaniami, widoczny jest wpływ kryzysu w wynikach finansowych spółki za I kwartał 2011 rok. Dom Development przez pięć kwartałów (od III kwartału 2008 r. do III kwartału 2009 r.) nie wprowadził do budowy i sprzedaży żadnej inwestycji, co można zaobserwować w wynikach finansowych, które są pochodną przekazywanych klientom mieszkań. Pierwsze przekazania mieszkań z nowej oferty Spółki wprowadzonej do sprzedaży na przełomie 2009 i 2010 roku rozpoczną się w czerwcu tego roku (osiedle Derby 9 oraz I etap osiedla Klasyków). Spółka utrzymuje wysoką płynność oraz bezpieczną strukturę zadłużenia. Na dzień 31 marca 2011 roku Dom Development dysponował gotówką wynoszącą 407,7 mln zł, przy zadłużeniu wymagalnym w ciągu 24 miesięcy wynoszącym 305 mln zł.

- Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, w wynikach finansowych I kwartału 2011 roku widoczny był wpływ kryzysu na rynku mieszkaniowym. Przekazaliśmy tylko 20 mieszkań, co oznacza, że mogliśmy rozpoznać zarówno nasze przychody jak i zyski tylko od tych lokali. Tak niska liczba przekazań wynika ze wstrzymania w okresie kryzysu wprowadzania do sprzedaży nowych inwestycji. Obecnie jednak budujemy rekordową ilość mieszkań, co w przyszłości przełoży się również na nasze wyniki finansowe. Pierwsze przekazania mieszkań z nowej oferty będą miały miejsce już w czerwcu 2011 roku– mówi Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development SA.

Wyniki Dom Development
Autor: Dom Development
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej