Matexi wchodzi na polski rynek mieszkaniowy

2011-01-13 16:04
Realizacje firmy Matexi
Autor: Matexi Polska

Matexi, największy deweloper mieszkaniowy w Belgii wchodzi na polski rynek. Polska jest pierwszym krajem w Europie Centralnej, w którym Grupa Matexi postanowiła otworzyć filię. Firma skupiać się będzie na tworzeniu projektów mieszkaniowych średniego segmentu rynku, których jakość i atrakcyjna lokalizacja mają iść w parze z rozsądnym poziomem cen. Obecnie Matexi Polska rozpoczął proces zakupu działek w najpopularniejszych dzielnicach mieszkaniowych Warszawy.

Matexi, która jest częścią prywatnego holdingu Matexi Group, świętowała w zeszłym roku 65 urodziny. W mieszkaniach, apartamentach i domach wybudowanych przez Matexi Group mieszka obecnie około 33 000 rodzin.

Firma działa zgodnie z długoterminową strategią. Większość inwestycji przewidziana jest na 5 do 10 lat. W 2008 roku Matexi otrzymała nagrodę Flamandzkiej Gazeli Biznesu. Wtedy też grupa zdecydowała się poszerzyć działalność o Europę Centralną. Po szczegółowej analizie sytuacji rynkowej, eksperci Matexi uznali Polskę za kraj o najciekawszych perspektywach inwestycyjnych w segmencie nieruchomości. - To duży rynek, charakteryzujący się dobrą sytuacją ekonomiczną i liczną populacją młodych ludzi. Jesteśmy tu po to, by zaspokajać ich potrzeby mieszkaniowe, tworząc nowe, wspaniałe miejsca do życia - wyjaśnia Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej