Co preferują potencjalni kupcy mieszkań

2007-11-22 18:16

Jest coś, w czym Warszawa na pewno nie ustępuje innym europejskim stolicom. Chodzi o tempo, w jakim powstają tu nowe budynki mieszkalne jak również biurowce. Dzisiejsza Warszawa może przypominać momentami olbrzymi plac budowy, niemal wszędzie widać nowo powstające obiekty. Można mieć pewność, że niezagospodarowane dotąd, nieliczne już zresztą, grunty staną się wkrótce obiektem zainteresowania deweloperów.

Mieszkania budowane przez deweloperów w stolicy bez wątpienia są najdroższe w kraju. Jednakże rosną też pensje a wraz z nimi zdolności kredytowe. Polacy do tej pory wykorzystywali koniunkturę, by kupić mieszkanie czy dom. Przez ostatnie dwa lata ruch na rynku nieruchomości nie słabł pomimo rosnących cen. W tym momencie popyt się zmniejszył, niemniej mieszkania w dobrych lokalizacjach i o wysokim standardzie nadal dobrze się sprzedają.

 Przeprowadziliśmy badania wśród naszych klientów, a także wśród uczestników ostatnich targów mieszkaniowych na warszawskim Torwarze oraz gości osiedla mieszkaniowego Aura Park podczas dni otwartych w Miasteczku Wilanów. Wykazały one, że nadal największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania średniej wielkości w niskiej zabudowie - prawie połowa osób planujących zakup mieszkania szukała powierzchni w przedziale 46-60 m2, głównie dwupokojowych, znajdujących się w budynku od strony południowej zewnętrznej. Znaczna część klientów zwracała ponadto uwagę na możliwość kupna mieszkania z tarasem bądź ogródkiem, akceptowane były duże balkony. Potencjalni klienci zwracali też uwagę na jakość wykończenia oraz tzw. standard lokalu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej