Ceny materiałów budowlanych. W maju 2012 najbardziej podrożała sucha zabudowa

2012-06-12 15:38
Płyty do montażu z niewidocznym systemem konstrukcji nośnej
Autor: Rockfon Rockfon Tropic M

I jest to tym bardziej ciekawe, że w kwietniu sucha zabudowa należała do grupy materiałów budowlanych, które najbardziej staniały. W maju największy wzrost cen wykazał także sprzęt budowlany...

Jak wynika z comiesięcznej analizy Grupy Polskie Składy Budowlane (PSB), sucha zabudowa (w tym płyty gk) podrożała w maju o 14,8%, zaś sprzęt budowlany o 12,6%. Najbardziej spadły ceny farb, lakierów i tapet (o 3,5%), wyrobów ze stali (o 1,4%).

Niewielkie, około 1-procentowe wzrosty odnotowano dla takich materiałów budowlanych jak: silikaty, gazobeton, izolacje termiczne, chemia budowlana, stolarka otworowa, kostka brukowa, płytki ceramiczne, wyposażenie kuchni i łazienek.

Na podobnym poziomie procentowym były też spadki cenowe, czyli symbolicznie potaniały pokrycia i folie dachowe, rynny, instalacje i urządzenia grzewcze, systemy kanalizacji i wentylacji.

Ceny materiałów budowlanych w pozostałych grupach, w tym. m.in. dla cementu i wapnia oraz bram i ogrodzeń - nie zmieniły się.

Ceny materiałów budowlanych
Autor: Grupa PSB Ceny materiałów budowlanych - maj 2012

Ruch budowlany, mimo sezon w pełni, pozostaje chyba jednak na niemal nie zmienionym poziomie, bo chociaż przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych w maju 2012 były 7,6% wyższe niż o tej samej porze rok temu, ale tylko o 0,3% wyższe niż w kwietniu 2012. Zobaczymy co będzie dalej, bo słabnie koniunktura w budownictwie indywidualnym, które do tej pory liczbą oddawanych mieszkań i pozwoleń na budowę stało na wysokim, stabilnym poziomie i przewyższało budownictwo deweloperskie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej