Ceny materiałów budowlanych. W maju 2012 najbardziej podrożała sucha zabudowa

2012-06-12 15:38
Płyty do montażu z niewidocznym systemem konstrukcji nośnej
Autor: Rockfon Rockfon Tropic M

I jest to tym bardziej ciekawe, że w kwietniu sucha zabudowa należała do grupy materiałów budowlanych, które najbardziej staniały. W maju największy wzrost cen wykazał także sprzęt budowlany...

Jak wynika z comiesięcznej analizy Grupy Polskie Składy Budowlane (PSB), sucha zabudowa (w tym płyty gk) podrożała w maju o 14,8%, zaś sprzęt budowlany o 12,6%. Najbardziej spadły ceny farb, lakierów i tapet (o 3,5%), wyrobów ze stali (o 1,4%).

Niewielkie, około 1-procentowe wzrosty odnotowano dla takich materiałów budowlanych jak: silikaty, gazobeton, izolacje termiczne, chemia budowlana, stolarka otworowa, kostka brukowa, płytki ceramiczne, wyposażenie kuchni i łazienek.

Na podobnym poziomie procentowym były też spadki cenowe, czyli symbolicznie potaniały pokrycia i folie dachowe, rynny, instalacje i urządzenia grzewcze, systemy kanalizacji i wentylacji.

Ceny materiałów budowlanych w pozostałych grupach, w tym. m.in. dla cementu i wapnia oraz bram i ogrodzeń - nie zmieniły się.

Ceny materiałów budowlanych
Autor: Grupa PSB Ceny materiałów budowlanych - maj 2012

Ruch budowlany, mimo sezon w pełni, pozostaje chyba jednak na niemal nie zmienionym poziomie, bo chociaż przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych w maju 2012 były 7,6% wyższe niż o tej samej porze rok temu, ale tylko o 0,3% wyższe niż w kwietniu 2012. Zobaczymy co będzie dalej, bo słabnie koniunktura w budownictwie indywidualnym, które do tej pory liczbą oddawanych mieszkań i pozwoleń na budowę stało na wysokim, stabilnym poziomie i przewyższało budownictwo deweloperskie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej