Budownictwo drogowe i mostowe w 2009 roku

2009-12-15 18:20

Najwięcej rozstrzygniętych przetargów, dotyczących budowy dróg i mostów ogłosiły podmioty na szczeblu gminnym i miejskim, wynika z najnowszego raportu Grupy Marketingowej TAI

Raport dotyczący rozstrzygnięć przetargów w Polsce opracowała Grupa Marketingowa TAI (dawniej Telefoniczna Agencja Informacyjna) na podstawie informacji pozyskanych z Urzędu Zamówień Publicznych.

W okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2009 roku, w Polsce opublikowano 187 068 informacji o rozstrzygniętych przetargach i zleceniach na usługi, wykonanie i dostawy. Ponad 10% tej liczby, tj. 19 650, stanowiły informacje na temat rozstrzygnięć przetargów dotyczących budownictwa drogowego i mostowego. Wśród tych rozstrzygnięć  w analizowanym okresie 17 646 (89%) informacji dotyczyło wykonawstwa, a 2 004 (11%) - prac projektowych lub projektów połączonych z wykonawstwem.

Przetargi dotyczące wykonawstwa ogłaszały głównie gminy (8 002 ogłoszenia). Najprężniejsze były gminy z województwa mazowieckiego, a wśród nich Michałowice i Łomianki. Na kolejnych miejscach znalazły się powiaty (3458 ogłoszeń) i miasta (3440 ogłoszeń). Na uwagę zasługuje fakt, że w okresie od stycznia do listopada 2009 roku rozstrzygniętych zostało 649 zadań ogłoszonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Liczba rozstrzygniętych przetargów dotyczących wykonawstwa ogłoszonych przez poszczególne podmioty w okresie od stycznia do listopada 2009 r.
Autor: Grupa Marketingowa TAI Liczba rozstrzygniętych przetargów dotyczących wykonawstwa ogłoszonych przez poszczególne podmioty w okresie od stycznia do listopada 2009 r.

Natomiast przetargi dotyczące prac projektowych lub projektów połączonych z wykonawstwem ogłaszały głównie miasta (555 ogłoszeń). Najprężniejsze były miasta z województwa mazowieckiego i śląskiego, a wśród nich Warszawa i Katowice. Na kolejnych miejscach wśród ogłaszających były gminy (551 ogłoszeń) i powiaty (291 ogłoszeń). Na uwagę zasługuje fakt, że w okresie od stycznia do listopada 2009 roku rozstrzygniętych zostało 218 przetargów ogłoszonych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Liczba rozstrzygniętych przetargów dotyczących projektowania ogłoszonych przez poszczególne podmioty w okresie od stycznia do listopada 2009 r.
Autor: Grupa Marketingowa TAI Liczba rozstrzygniętych przetargów dotyczących projektowania ogłoszonych przez poszczególne podmioty w okresie od stycznia do listopada 2009 r.

Na realizację rozstrzygniętych przetargów dotyczących wykonawstwa w branży budowy dróg i mostów ogłoszonych w okresie od 1 stycznia do 30 listopada 2009 roku, inwestorzy zarezerwowali łącznie ponad 27 miliardów złotych. Najwięcej pieniędzy – ponad 11,6 miliarda złotych rozdysponowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Natomiast na realizację rozstrzygniętych przetargów dotyczących prac projektowych oraz projektów połączonych z wykonawstwem w branży budownictwo drogowe i mostowe inwestorzy zarezerwowali łącznie ponad 8,8 miliarda złotych. Najwięcej pieniędzy, jak i w przypadku przetargów dotyczących wykonawstwa rozdysponowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - ponad 7,6 miliarda złotych.

Liczba informacji o rozstrzygniętych przetargach w branży budownictwo drogowe i mostowe sukcesywnie rosła od początku 2009 roku aż do października br., kiedy to osiągnęła wartość 2 532 informacji o rozstrzygnięciach.

Liczba informacji o rozstrzygniętych przetargach dotyczących budownictwa drogowego i mostowego w poszczególnych miesiącach 2009 roku
Autor: Grupa Marketingowa TAI Liczba informacji o rozstrzygniętych przetargach dotyczących budownictwa drogowego i mostowego w poszczególnych miesiącach 2009 roku
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej