Biurowce w Polsce: w 2011 niedobór powierzchni na wynajem?

2010-08-02 15:26

Współczynniki powierzchni wolnej dla Krakowa, Trójmiasta i Poznania kształtowały się w granicach 10-15%. Wrocław, Szczecin i Lublin charakteryzują się niedoborem wolnej powierzchni biurowej na wynajem, podczas gdy Katowice i Łódź są miastami z najwyższym wskaźnikiem pustostanów -  "Przegląd rynku nieruchomości. I połowa 2010. Powierzchnie biurowe", Colliers International.

Po znacznym spadku aktywności rynkowej w 2009 r. od końca zeszłego roku obserwujemy poprawę sytuacji na rynku powierzchni biurowych. Aktywność rynkowa odnotowana w pierwszej połowie 2010 roku wyniosła aż 80% całkowitej aktywności zarejestrowanej w 2009 r.

Pomimo większego zainteresowania najemców powierzchniami biurowymi wskaźnik pustostanów wzrósł – głównie za sprawą znaczącej ilości nowej podaży. W pierwszym półroczu na rynek została dostarczona podobna ilość nowej powierzchni biurowej jak w analogicznym okresie 2009 r.

Z uwagi na nieustające trudności z pozyskaniem środków na finansowanie nowych projektów, w 2011 r. należy spodziewać się wystąpienia niedoboru powierzchni na wynajem.

Zobacz koniecznie: "Przegląd rynku nieruchomości. I połowa 2010. Powierzchnie biurowe", Colliers International

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej