Więcej miejsca w SSE

2010-01-06 12:29

Rada Ministrów podjęła 5 stycznia 2010 r. decyzję o przyłączeniu nowych terenów do starachowickiej i łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej (SSE). Dzięki temu, zatrudnienie w obu strefach zwiększy się o ok. 800 osób, a nowi inwestorzy zainwestują w sumie ponad 207 mln zł.

Zmienione rozporządzenie w sprawie łódzkiej SSE zwiększa granice tej strefy o ok. 20 ha. Pozwoli to m.in. na realizację dwóch inwestycji: Business Support Solutions SA (BSS) w Łodzi i Ceramiki Paradyż sp. z o. o. w Opocznie.

BSS reprezentuje branżę usług finansowo-księgowych. Firma deklaruje zatrudnienie 220 osób i poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 0,6 mln zł. Z kolei producent płytek ceramicznych Ceramika Paradyż chce zainwestować na terenie strefy 20 mln zł i zatrudnić 30 nowych pracowników.

Ministerstwo Gospodarki przewiduje również, że zmiana granic strefy, w perspektywie kilku najbliższych lat, przyczyni się do zatrudnienia ok. 615 osób w samej SSE i 154 w jej otoczeniu, co będzie miało duże znaczenie dla lokalnego rynku pracy.

W wyniku zmiany granic starachowickiej SSE do strefy włączonych zostanie 15 ha w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szacuje się, że objęcie strefą tych terenów pozwoli utworzyć ok. 190 nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 50 w zasięgu jej oddziaływania. W ramach omawianej zmiany granic włącza się również do strefy niewielką powierzchnię gruntu w Puławach, niezbędną do zakończenia inwestycji już realizowanej w strefie starachowickiej przez Air Liquide Polska sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej