Więcej miejsca w SSE

2010-01-06 12:29

Rada Ministrów podjęła 5 stycznia 2010 r. decyzję o przyłączeniu nowych terenów do starachowickiej i łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej (SSE). Dzięki temu, zatrudnienie w obu strefach zwiększy się o ok. 800 osób, a nowi inwestorzy zainwestują w sumie ponad 207 mln zł.

Zmienione rozporządzenie w sprawie łódzkiej SSE zwiększa granice tej strefy o ok. 20 ha. Pozwoli to m.in. na realizację dwóch inwestycji: Business Support Solutions SA (BSS) w Łodzi i Ceramiki Paradyż sp. z o. o. w Opocznie.

BSS reprezentuje branżę usług finansowo-księgowych. Firma deklaruje zatrudnienie 220 osób i poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 0,6 mln zł. Z kolei producent płytek ceramicznych Ceramika Paradyż chce zainwestować na terenie strefy 20 mln zł i zatrudnić 30 nowych pracowników.

Ministerstwo Gospodarki przewiduje również, że zmiana granic strefy, w perspektywie kilku najbliższych lat, przyczyni się do zatrudnienia ok. 615 osób w samej SSE i 154 w jej otoczeniu, co będzie miało duże znaczenie dla lokalnego rynku pracy.

W wyniku zmiany granic starachowickiej SSE do strefy włączonych zostanie 15 ha w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szacuje się, że objęcie strefą tych terenów pozwoli utworzyć ok. 190 nowych miejsc pracy w samej strefie i ok. 50 w zasięgu jej oddziaływania. W ramach omawianej zmiany granic włącza się również do strefy niewielką powierzchnię gruntu w Puławach, niezbędną do zakończenia inwestycji już realizowanej w strefie starachowickiej przez Air Liquide Polska sp. z o.o.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej