Warunki techniczne dla budynków. Stan prawny na 1 lutego 2016

2016-02-18 12:45

Warunki techniczne dla budynków w obecnym kształcie funkcjonują od 1 stycznia 2014 roku. Od 19 lutego 2016 broszurę "Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" można kupić razem z marcowym numerem miesięcznika "Murator". Poza jednolitym tekstem rozporządzenia publikacja zawiera komentarze ekspertów do wybranych przepisów.

Marcowy numer miesięcznika "Murator" dostępny jest wraz z bezpłatnym dodatkiem "Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Publikacja zawiera zilustrowane komentarze ekspertów dotyczące m.in. odległości od granic działki i sąsiadujących budynków w jakich można budować nowe obiekty, ponieważ w obecnym stanie prawnym granica działek staje się często powodem konfliktu między sąsiadami. W publikacji są objaśnione wyjątki - kiedy można zbliżyć budynek do granicy, a także  pokazano na konkretnych przykładach jak sprawdzić odległość budynku za płotem.

Kolejnym zagadnieniem, które przybliża publikacja, jest zacienianie i ograniczenie nasłonecznienia przez obiekt budowlany. W dodatku znajdziemy także odpowiedzi na najczęściej zadawane przez inwestorów pytania.

Specjaliści w komentarzach podkreślają także, że wymogi energooszczędności będą jeszcze podwyższane w najbliższych latach - od 2017 i następnie 2021 r. Warto o tym pamiętać.

"Murator" z dodatkiem do kupienia w punktach sprzedaży prasy od 19 lutego 2016 lub online na murator.pl

marcowy murator z dodatkiem
Autor: archiwum redakcji
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej