Warunki techniczne dla budynków. Stan prawny na 1 lutego 2016

2016-02-18 12:45

Warunki techniczne dla budynków w obecnym kształcie funkcjonują od 1 stycznia 2014 roku. Od 19 lutego 2016 broszurę "Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" można kupić razem z marcowym numerem miesięcznika "Murator". Poza jednolitym tekstem rozporządzenia publikacja zawiera komentarze ekspertów do wybranych przepisów.

Marcowy numer miesięcznika "Murator" dostępny jest wraz z bezpłatnym dodatkiem "Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Publikacja zawiera zilustrowane komentarze ekspertów dotyczące m.in. odległości od granic działki i sąsiadujących budynków w jakich można budować nowe obiekty, ponieważ w obecnym stanie prawnym granica działek staje się często powodem konfliktu między sąsiadami. W publikacji są objaśnione wyjątki - kiedy można zbliżyć budynek do granicy, a także  pokazano na konkretnych przykładach jak sprawdzić odległość budynku za płotem.

Kolejnym zagadnieniem, które przybliża publikacja, jest zacienianie i ograniczenie nasłonecznienia przez obiekt budowlany. W dodatku znajdziemy także odpowiedzi na najczęściej zadawane przez inwestorów pytania.

Specjaliści w komentarzach podkreślają także, że wymogi energooszczędności będą jeszcze podwyższane w najbliższych latach - od 2017 i następnie 2021 r. Warto o tym pamiętać.

"Murator" z dodatkiem do kupienia w punktach sprzedaży prasy od 19 lutego 2016 lub online na murator.pl

marcowy murator z dodatkiem
Autor: archiwum redakcji
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej