Telekomunikacyjna skrzynka mieszkaniowa obowiązkowa w każdej nowej inwestycji

2014-04-25 16:20
skrzynka telekomunikacyjna
Autor: GZT TELKOM-TELMOR

Nowe warunki techniczne obowiązujące od stycznia 2014 roku wprowadzają dla deweloperów obowiązek wyposażenia każdej nowej inwestycji w okablowanie telekomunikacyjne o określonych parametrach, a każde nowe mieszkanie w telekomunikacyjną skrzynkę mieszkaniową.

Nowe warunki techniczne przewidują obowiązek instalacji bezpośrednio w mieszkaniu abonenta podtynkowej skrzynki nazwanej telekomunikacyjną skrzynką mieszkaniową. Idea skrzynki polega na uporządkowaniu wielu róznych systemów okablowania i umieszczenie ich w jednym miejscu, z którego abonent według swoich potrzeb rozprowadzi łącza do poszczególnych urządzeń.

Podtynkowa telekomunikacyjna skrzynka mieszkaniowa TeSM 101 firmy TELKOM-TELMOR jest przeznaczona do montażu w każdym mieszkaniu budynku wielorodzinnego, którego projekt wykonany jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. W skrzynce zbiegają się kable telekomunikacyjne z pomieszczenia technicznego oraz gniazd teletechnicznych zamontowanych w mieszkaniu.

Konstrukcja skrzynki TeSM-101 została zaprojektowana po konsultacjach z biurami projektowymi w taki sposób, aby zoptymalizować kubaturę skrzynki, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej grubości ściany, w której skrzynka mieszkaniowa jest montowana.

W drzwiach frontowych skrzynki telekomunikacyjnej znajdują się otwory wentylacyjne, które pełnią również funkcję szczelin zapewniających swobodą propagację sygnałów WiFi.

W skrzynce znajduje się miejsce, w którym można zamontować komorę przyłączeniową kabli telekomunikacyjnych: światłowodów, skrętęk i kabli koncentrycznych. Zamontowanie takiej komory pozwala uporządkować kable doprowadzone do mieszkania i dokonać przyłączenia większości urządzeń telekomunikacyjnych: modemów kablowych, routerów, wzmacniaczy RTV, multiswitchy z wejściami optycznymi, rozgałęźników itp. Komora skutecznie oddziela okablowanie przychodzące z pomieszczenia technicznego od kabli dostarczających sygnały do gniazd abonenckich.

Wszystkie urządzenia można w szybki i łatwy sposób zamontować na demontowalnej, prefabrykowanej tylnej ścianie skrzynki. W ściance znajdują się także otwory do przewlekania pasków rzepowych i tasiemek instalacyjnych ułatwiających montaż urządzeń. Instalator telekomunikacyjny, może zdemontować prefabrykowaną tylną ściankę i dokonać wstępnego montażu w warsztacie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy należy zamontować takie same urządzenia np. w stu lokalach tego samego budynku.

Z uwagi na fakt, że skrzynka mieszkaniowa jest montowana w bliskiej odległości od podłogi, producent, firma TELKOM TELMOR, wyposażył ją w zamek, który np., pozwoli zabezpieczyć przed otwarciem przez dzieci.

Wzór użytkowy telekomunikacyjnej skrzynki mieszkaniowej TeSM-101 został zgłoszony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej w celu ochrony polskich pomysłów.

W ofercie TELKOM-TELMOR oprócz opisanej powyżej skrzynki TeSM-101 znajduje się pełna oferta sprzętu do budowy instalacji RTV-SAT w budynkach wielorodzinnych:

  • trzy kompletne rodziny rozdzielaczy multiswitch dziewięciowejściowych (kaskadowe TT 9/8, TT 9/16, TT 9/32; końcowe TT 9/16FT, TT 9/24, TT 9/32 oraz najnowsze rozwiązanie MultiBAS 9/16 wraz z kaskadami montowanymi wertykalnie)
  • skrzynki i krosownice do montażu w punkcie styku
  • rodzina wzmacniaczy kanałowych WWK-861, WWK-951, WWK-982, WWK-IQ
  • rodzina anten Turbo-T
  • rodzina kabli koncentrycznych zewnętrznych i wewnętrznych TT-113, TT-113PE
  • kable światłowodowe i strukturalne UTP (europejska produkcja)
  • gniazda satelitarne GFS-520 z nowatorskim bardzo szybkim montażem podtynkowym lub natynkowym
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej