Tarnobrzeska SSE większa o blisko 36 ha

2011-01-26 10:08

Rada Ministrów przyjęła 25 stycznia 2011 r. przedłożone przez ministra gospodarki rozporządzenie w sprawie poszerzenia Tarnobrzeskiej SSE. Jej obszar powiększy się o blisko 36 ha i będzie wynosił łącznie ponad 1587 ha. Nowe inwestycje w strefie szacuje się na ponad 620 mln zł, może tu powstać także około 2400 nowych miejsc pracy.

Nowe rozporządzenie włączy do strefy tereny inwestycyjne miast: Stalowa Wola, Siedlce i Radom oraz tereny położone w gminach: Poniatowa, Ryki, Łapy.

W Siedlcach firma ZENTIS POLSKA sp. z o.o. zamierza wprowadzić innowacyjną technologię produkcji wysokiej jakości preparatów owocowych. Inwestycja ta powinna zostać zrealizowana do końca 2013 r. W pozostałych przypadkach projekty inwestycyjne zostaną wybrane w drodze przetargu po włączeniu gruntów do strefy.

Szacuje się, że przedsiębiorcy, którzy ulokują swoje przedsięwzięcia inwestycyjne na terenach włączonych do strefy skorzystają z pomocy publicznej w wysokości blisko 351 mln zł. Z kolei wpływy uzyskane z podatków mogą wynieść około 1361 mln zł.

Przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki przepisy stwarzają lepsze warunki do realizacji nowych inwestycji, które będą stymulować rozwój wielu dziedzin gospodarki, w tym wzrost zatrudnienia w budownictwie i usługach oraz zwiększenie popytu na usługi edukacyjne. W efekcie możliwy jest intensywniejszy rozwój gospodarczy poszczególnych regionów.

Rozporządzenie wchodzi w życie po 14 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej