Dofinansowanie do kompostownika 2024 - złóż wniosek i odbierz nawet 800 zł. Jak skorzystać z dopłaty?

2024-02-05 7:05
dofinansowanie do kompostownika
Autor: gettyimages Gmina Michałowice dopłaca swoim mieszkańcom do kompostowników. Program dopłat ruszył w 2024

Tak jest w gminie Michałowice, w której dofinansowanie udzielane jest na zakup jednego lub kilku kompostowników. Jak dostać dofinansowanie do przydomowego kompostownika? Jak i gdzie złożyć wniosek? Kto może ubiegać się o dopłatę? Warto się pospieszyć, bo o przyznaniu dotacji decyduje kolejność składania wniosków. Dowiedz się więcej o programie Kompostownik 2024.

Spis treści

  1. Dla kogo dofinansowanie do kompostownika w 2024?
  2. Ile można dostać na kompostownik?
  3. Jak dostać dofinansowanie do kompostownika? Wniosek i inne dokumenty
  4. Gdzie i jak złożyć wniosek o dofinansowanie do kompostownika?

Jeśli masz prawo do dysponowania nieruchomością zlokalizowaną na obszarze gminy Michałowice, która w 2024 uruchomiła program dotacji do kompostowników, możesz ubiegać się o dofinansowanie. A w przydomowy kompostownik warto zainwestować, by w naturalny sposób unieszkodliwić odpady, a następnie zagospodarować je w ogrodzie, na działce.

Dla kogo dofinansowanie do kompostownika w 2024?

Aby ubiegać się o wsparcie trzeba spełnić kilka warunków:

  • posiadać prawo do dysponowania nieruchomością zlokalizowaną na obszarze swojej gminy, na której zostanie umieszczony kompostownik,
  • złożyć prawidłowo wypełniony wniosek wraz z załącznikami,
  • kupić fabrycznie nowy kompostownik lub kompostowniki i przedstawić dowód zakupu.

Dofinansowanie przeznaczone jest dla osób fizycznych, ale też wspólnot, osób prawnych, przedsiębiorców, jak również jednostek sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.

Ile można dostać na kompostownik?

Wysokość wsparcia to nawet 800 zł, ale nie więcej niż 100% poniesionych kosztów zakupu. Zakupu można dokonać dopiero po podpisaniu umowy dotyczącej udzielenia dotacji celowej z budżetu gminy na zakup pojemnika.

Jak dostać dofinansowanie do kompostownika? Wniosek i inne dokumenty

Aby dostać wsparcie, trzeba wypełnić i złożyć właściwy wniosek (do pobrania ze strony urzędu gminy). Trzeba wiedzieć, że jeśli dane podane we wniosku nie będą zgodne z informacjami zawartymi w księdze wieczystej nieruchomości lub gdy nieruchomość nie ma księgi wieczystej, gmina może zażądać od wnioskodawcy dokumentu potwierdzającego prawo do dysponowania nieruchomością (kopię aktu notarialnego lub aktualny odpis zwykły z księgi wieczystej). Aby rozliczyć dotację, wymagany jest dodatkowo:

  • dowód zakupu, czyli fakturę,
  • wniosek o rozliczenie dotacji,
  • oświadczenie o wykonaniu zadania zgodnie z przeznaczeniem.

Gdzie i jak złożyć wniosek o dofinansowanie do kompostownika?

Dokumenty należy złożyć bezpośrednio w urzędzie miasta lub gminy. Można też wysłać je pocztą na adres urzędu lub elektronicznie - za pomocą systemu ePUAP lub obywatel.gov.pl na elektroniczną skrzynkę podawczą właściwego urzędu.

Źródło: Urząd Gminy Michałowice

Szkoła Budowania: Otoczenie Domu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej