Nowe kierownictwo GUNB już w komplecie

2018-07-04 17:20
Norbert Książek, p.o. główny inspektor nadzoru budowlanego
Autor: MIiR Norbert Książek (z prawej) odebrał nominację na p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego od Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju

W GUNB, czyli Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego, zakończyły się roszady organizacyjne i personalne. Od marca 2018 r. stanowisko Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pełni Norbert Książek. Jego zastępców powołał w czerwcu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Przypomnijmy, że Norbert Książek zastąpił na stanowisku Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Anitę Oleksiak, która sprawowała tę funkcję od sierpnia 2017. Norbert Książek był w tym czasie jej zastępcą. Jako pracownik nadzoru budowlanego karierę rozpoczął w roku 2003, od 2004 w GUNB, gdzie m.in. pełnił funkcje zastępcy dyrektora oraz dyrektora Departamentu Orzecznictwa Nadzoru Budowlanego, a także dyrektora Departamentu Orzecznictwa Administracji Architektoniczno-Budowlanej.

Nowy szef Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego ma 43 lata, pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Jest technikiem budownictwa ogólnego oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych z zakresu charakterystyki energetycznej w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Zastępcami Norberta Książka są Krzysztof Piątek, któremu zostały powierzone zagadnienia z zakresu kontroli i wyrobów budowlanych oraz Paweł Kulbicki, który ma nadzorować sprawy z zakresu orzecznictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej