Nowe kierownictwo GUNB już w komplecie

2018-07-04 17:20
Norbert Książek, p.o. główny inspektor nadzoru budowlanego
Autor: MIiR Norbert Książek (z prawej) odebrał nominację na p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego od Jerzego Kwiecińskiego, ministra inwestycji i rozwoju

W GUNB, czyli Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego, zakończyły się roszady organizacyjne i personalne. Od marca 2018 r. stanowisko Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego pełni Norbert Książek. Jego zastępców powołał w czerwcu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Przypomnijmy, że Norbert Książek zastąpił na stanowisku Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Anitę Oleksiak, która sprawowała tę funkcję od sierpnia 2017. Norbert Książek był w tym czasie jej zastępcą. Jako pracownik nadzoru budowlanego karierę rozpoczął w roku 2003, od 2004 w GUNB, gdzie m.in. pełnił funkcje zastępcy dyrektora oraz dyrektora Departamentu Orzecznictwa Nadzoru Budowlanego, a także dyrektora Departamentu Orzecznictwa Administracji Architektoniczno-Budowlanej.

Nowy szef Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego ma 43 lata, pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Jest technikiem budownictwa ogólnego oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i studiów podyplomowych z zakresu charakterystyki energetycznej w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Zastępcami Norberta Książka są Krzysztof Piątek, któremu zostały powierzone zagadnienia z zakresu kontroli i wyrobów budowlanych oraz Paweł Kulbicki, który ma nadzorować sprawy z zakresu orzecznictwa.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej