GUNB ma nową szefową. Znamy przyczynę zmiany

2017-09-04 16:26
Anita Oleksiak
Autor: Muratorplus.pl Anita Oleksiak, od 12 sierpnia 2017 p.o. GINB

Na wniosek ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka premier Beata Szydło powołała w sierpniu 2017 r. Anitę Oleksiak na p.o. szefowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB). Dotychczasowy główny inspektor nadzoru budowlanego Jacek Szer zrezygnował z tej funkcji z przyczyn osobistych. Znamy więcej szczegłów jego rezygnacji.

W rozmowie z nami dr inż. Jacek Szer wyjaśnił, że względy natury rodzinnej spowodowały, że wrócił do Łodzi, która jest jego rodzinnym miastem. Wrócił też na Politechnikę Łódzką, na której kiedyś był wykładowcą. Obecnie Jacek Szer objął w tej uczelni stanowisko kanclerza.

Po raz pierwszy w historii pełniącą obowiązki głównego inspektora nadzoru budowlanego została kobieta. Anita Oleksiak  jest absolwentką Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie i studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Ma tytuł magistra inżyniera budownictwa z doświadczeniem w budownictwie infrastrukturalnym i uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności mostowej.

Zanim została szefową GUNB, Anita Oleksiak była dyrektorem departamentu architektury, budownictwa i geodezji w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa oraz departamentu orzecznictwa administracji architektoniczno-budowlanej w GUNB. Anita Oleksiak ma wśród współpracowników opinię kompetentnej i ambitnej osoby, co zresztą potwierdza jej dotychczasowy dorobek zawodowy, a dodajmy, że p.o. szefowa GUNB ma 32 lata.

Patrz też: co z rewolucją w nadzorze budowlanym?>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej