Strabag w Polsce zmienił połowę zarządu

2018-10-24 12:46
Strabag stosuje innowacje
Autor: STRABAG Strabag to przykład innowacyjnej firmy budowlanej. Na zdjęciu kompozytowa warstwa półsztywna nawierzchni zastosowana przez firmę Strabag na MOP odcinka S5 w Morzęcinie

„Jestem przekonany, że nowy zarząd będzie nadal rozwijać spółkę i wzmacniać pozycję Strabag w Polsce” – komentuje zmiany w polskiej spółce Alfred Watzl, dotychczasowy członek zarządu Strabag w Polsce, któremu spółka matka od 1 stycznia 2019 powierza inne zadania. Sprawdź, kto zastąpił w zarządzie Alfreda Watzla.  

Alfred Watzl, dotychczas członek zarządu spółki Strabag w Polsce odpowiedzialny za obszar techniczny związany z polskimi budowami od 1998 roku, obejmie stanowisko w zarządzie koncernu Strabag SE i będzie odpowiadał za rynek niemiecki, polski, skandynawski, kraje Beneluksu oraz pion budownictwa specjalistycznego w zakresie głębokich posadowień. Na jego miejsce powołano Waldemara Wójcika, który rozpocznie swoje urzędowanie 1 stycznia 2019.

Waldemar Wójcik, członek zarządu Strabag w Polsce

Autor: Strabag

Nowy członek zarządu Strabag w Polsce jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej oraz studiów podyplomowych w zakresie współczesnych technologii budowlanych i naprawy mostów. Ze spółką Strabag jest związany od 2011 roku i na stanowisku dyrektora Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów odpowiada za duże kontrakty infrastrukturalne realizowane dla GDDKiA. Od stycznia 2019 znajdzie się w dwuosobowym zarządzie Strabag w Polsce, wraz z Wojciechem Trojanowskim, który od 2007 roku jest w zarządzie odpowiedzialny za obszar finansowy.

– Cieszę się, że mój następca wywodzi się z naszej kadry menedżerskiej – powiedział Alfred Watzl. –  Waldemar Wójcik ma duże doświadczenie zawodowe i doskonale zna polską branżę budowlaną. Jako dyrektor Dyrekcji realizującej projekty dla naszego największego klienta w kraju – GDDKiA, efektywnie zarządzał zespołami, które jednocześnie budowały wiele odcinków dróg ekspresowych i autostrad. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest działanie w duchu wartości Strabag, dlatego cenię naszą dotychczasową współpracę opartą na partnerstwie i szacunku. Jestem przekonany, że Waldemar Wójcik i Wojciech Trojanowski będą nadal rozwijać spółkę i wzmacniać pozycję Strabag w Polsce. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Obecnie zatrudnia blisko 5000 pracowników, a roczne obroty firmy wynoszą ponad  800 mln euro. Strabag znalazł się na trzecim miejscu najnowszego rankingu TOP 15 największych spółek budowlanych w Polsce za rok 2017.

Natomiast koncern Strabag SE to dzisiaj ok. 73 tys. pracowników i roczne obroty w wysokości ponad 14 mld euro. Firma jest obecna w wielu krajach europejskich i coraz częściej również na innych kontynentach. Prezesem zarządu Strabag SE jest Thomas Birtel.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej