Strabag w Polsce zmienił połowę zarządu

2018-10-24 12:46
Strabag stosuje innowacje
Autor: STRABAG Strabag to przykład innowacyjnej firmy budowlanej. Na zdjęciu kompozytowa warstwa półsztywna nawierzchni zastosowana przez firmę Strabag na MOP odcinka S5 w Morzęcinie

„Jestem przekonany, że nowy zarząd będzie nadal rozwijać spółkę i wzmacniać pozycję Strabag w Polsce” – komentuje zmiany w polskiej spółce Alfred Watzl, dotychczasowy członek zarządu Strabag w Polsce, któremu spółka matka od 1 stycznia 2019 powierza inne zadania. Sprawdź, kto zastąpił w zarządzie Alfreda Watzla.  

Alfred Watzl, dotychczas członek zarządu spółki Strabag w Polsce odpowiedzialny za obszar techniczny związany z polskimi budowami od 1998 roku, obejmie stanowisko w zarządzie koncernu Strabag SE i będzie odpowiadał za rynek niemiecki, polski, skandynawski, kraje Beneluksu oraz pion budownictwa specjalistycznego w zakresie głębokich posadowień. Na jego miejsce powołano Waldemara Wójcika, który rozpocznie swoje urzędowanie 1 stycznia 2019.

Waldemar Wójcik, członek zarządu Strabag w Polsce

Autor: Strabag

Nowy członek zarządu Strabag w Polsce jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej oraz studiów podyplomowych w zakresie współczesnych technologii budowlanych i naprawy mostów. Ze spółką Strabag jest związany od 2011 roku i na stanowisku dyrektora Dyrekcji Autostrad i Dużych Projektów odpowiada za duże kontrakty infrastrukturalne realizowane dla GDDKiA. Od stycznia 2019 znajdzie się w dwuosobowym zarządzie Strabag w Polsce, wraz z Wojciechem Trojanowskim, który od 2007 roku jest w zarządzie odpowiedzialny za obszar finansowy.

– Cieszę się, że mój następca wywodzi się z naszej kadry menedżerskiej – powiedział Alfred Watzl. –  Waldemar Wójcik ma duże doświadczenie zawodowe i doskonale zna polską branżę budowlaną. Jako dyrektor Dyrekcji realizującej projekty dla naszego największego klienta w kraju – GDDKiA, efektywnie zarządzał zespołami, które jednocześnie budowały wiele odcinków dróg ekspresowych i autostrad. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest działanie w duchu wartości Strabag, dlatego cenię naszą dotychczasową współpracę opartą na partnerstwie i szacunku. Jestem przekonany, że Waldemar Wójcik i Wojciech Trojanowski będą nadal rozwijać spółkę i wzmacniać pozycję Strabag w Polsce. Grupa STRABAG działa w Polsce od 1987 roku. Obecnie zatrudnia blisko 5000 pracowników, a roczne obroty firmy wynoszą ponad  800 mln euro. Strabag znalazł się na trzecim miejscu najnowszego rankingu TOP 15 największych spółek budowlanych w Polsce za rok 2017.

Natomiast koncern Strabag SE to dzisiaj ok. 73 tys. pracowników i roczne obroty w wysokości ponad 14 mld euro. Firma jest obecna w wielu krajach europejskich i coraz częściej również na innych kontynentach. Prezesem zarządu Strabag SE jest Thomas Birtel.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej