Ronson Europe: kolejne półrocze będzie lepsze

2009-09-02 12:39

Pierwsza połowa 2009 r. przyniosła stabilizację po burzliwym czwartym kwartale 2008 r. - Ronson Europe udało się w tym czasie zrealizować zamierzone cele w wielu obszarach.

Spółka w pierwszej połowie roku:

  • ukończyła w Poznaniu projekt o nazwie Galileo obejmujący 232 lokale; ponadto kilka tygodni po zamknięciu bilansu na koniec czerwca (w sierpniu) Ronson zakończył kolejny projekt (Imaginarium II) obejmujący kolejnych 65 lokali;
  • utrzymała dobre tempo budowy wszystkich pozostałych swoich projektów, tj. w Warszawie: Gemini I, Nautice, Constans oraz Gardenii (Józefosław); 
  • kontynuowała z powodzeniem swoją strategię sprzedaży, dzięki czemu sprzedanych zostało (netto) 118 lokali, 
  • przekazała swoim klientom klucze do 67 lokali; 
  • po tym jak rozpoczęła się budowa dwóch istotnych projektów pod koniec 2008 r. (Gemini I oraz Nautica), spółka skoncentrowała się na pracach przygotowawczych dotyczących kolejnych projektów i kilka z nich zamierza uruchomić jeszcze w tym roku; 
  • zakończyła półrocze z wysokim wskaźnikiem pokrycia aktywów kapitałami na poziomie 43,5% - łączne przychody rozpoznane w pierwszej połowie 2009 r. wyniosły 42,1 mln zł a zysk netto wyniósł 6,1 mln zł.

- Oczekujemy osiągnięcia lepszych wyników w drugiej połowie 2009 r. z uwagi na to, że do przekazania naszym klientom nadal mamy dużą liczbę gotowych lokali w projekcie Galileo. Ponadto, w sierpniu rozpoczęliśmy odbiory lokali w innym projekcie – Imaginarium II, w którym większość mieszkań już jest sprzedana. Dodatkowo oprócz Galileo oraz Imaginarium zamierzamy przed końcem 2009 r. ukończyć budowę kolejnych projektów, tj. Constans oraz Gardenia, i również rozpoznać przychody ze sprzedaży w tych projektach – komentuje Shraga Weisman, prezes Ronson Europe.

Z perspektywy zarządu spółki, po trudnym czwartym kwartale 2008 roku, na polskim rynku nieruchomości mieszkaniowych następuje poprawa sytuacji, co znajduje potwierdzenie w polepszającej się dostępności kredytów bankowych, zarówno dla klientów indywidualnych jak i deweloperów. Dodatkowo zarząd szacuje, że w wyniku zaniechania lub wstrzymania projektów przez wielu deweloperów, obecna nadpodaż na rynku zostanie skonsumowana przez rosnący popyt w okresie jednego roku. Co więcej, polska gospodarka udowodniła swoją względną siłę i względnie dobrą kondycję w czasie ostatnich turbulencji na rynkach światowych, co w połączeniu z ogólnym deficytem mieszkań w Polsce (w porównaniu ze wszystkimi innymi krajami należącymi do Unii Europejskiej) stwarza dobre perspektywy rozwoju na krajowym rynku.

- Wierzymy, iż Ronson ma na tyle stabilną sytuację, aby przetrwać obecną dekoniunkturę i jeszcze umocnić swoją pozycję na rynku. Wierzymy, że fakt, iż nasze projekty są mniejsze i unikalnie pod względem ich lokalizacji i jakości wykonania, wyróżni naszą ofertę wśród potencjalnych Klientów oraz pozwoli nam pozostać elastycznym i szybko reagować na zmiany na rynku. – dodaje prezes Weisman.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany