Plany giełdowe Gastel SA

2008-04-07 11:04

Producent prefabrykatów strunobetonowych i żelbetowych, specjalizujący się w usługach wynajmu dźwigów hydraulicznych, gąsienicowych i żurawi wieżowych oraz świadczeniu usług generalnego wykonawstwa - Gastel SA - zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

"Polski rynek stoi u progu wielkich inwestycji budowlanych i infrastrukturalnych. Gastel jest w ścisłej czołówce firm gotowych na sprostanie wymaganiom, jakie pojawiają się przed szeroko rozumianą branżą budowlaną. Jednocześnie rozszerzamy swoje kompetencje, aby zaoferować klientom jak największy wachlarz usług. Jest to główny cel naszej emisji publicznej, a jego realizacja zaowocuje systematycznym wzrostem wartości firmy dla naszych akcjonariuszy, zarówno dotychczasowych jak i tych, którzy zaufają nam przy wejściu na GPW" - zapowiada Tomasz Kwieciński, oprezes zarządu Gastel.

Celem wejścia na GPW jest pozyskanie środków na sfinansowanie ekspansji na rynku usług sprzętowych, w szczególności usług dźwigowych. Spółka złożyła już prospekt w KNF i planuje przeprowadzenie oferty w II kwartale tego roku. Gastel specjalizuje się w usługach wynajmu dźwigów hydraulicznych, gąsienicowych i żurawi wieżowych. Spółka jest wiodącym podmiotem na rynku usług dźwigów hydraulicznych z 20-proc. udziałem, a na rynku żurawi wieżowych ma mocną pozycję, z 8-proc. udziałem. Ponadto świadczy usługi ogólnobudowlane i montażowe, w tym obiektów telekomunikacyjnych (ma 10% udziałów w tym segmencie rynku) i elektrowni wiatrowych oraz jest producentem prefabrykatów strunobetonowych i żelbetowych (ok. 18-proc. udział w rynku).

Grupa Kapitałowa Gastel działa przede wszystkim poprzez spółki: Gastel (usługi dźwigowe, budownictwo obiektów telekomunikacyjnych i elektrowni wiatrowych, produkcja prefabrykatów) - dominujący podmiot w grupie kapitałowej i Stett-Pol (generalny przedstawiciel firmy Schwing Stetter - sprzęt budowlany do produkcji i transportu betonu). Firma ma rozbudowaną sieć oddziałów i przedstawicielstw na terenie Polski, a także prowadzi działalność na terytoriumCzech, Rosji i Niemiec. Spółka poszerza swoją ofertę poprzez zakup nowego sprzętu budowlanego, rozwój usług budowlanych, w tym generalne wykonawstwo farm wiatrowych oraz wzrost potencjału działu produkcji prefabrykatów.
W 2006 roku przychody grupy Gastel wyniosły 33,5 mln zł, a zysk netto 2,4 mln zł. W pierwszej połowie 2007 roku sprzedaż wyniosła 23,4 mln zł i była wyższa o 66 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Zysk netto wzrósł w tym okresie ponad pięciokrotnie, do 3 mln zł.
Akcjonariuszami spółki są: Tomasz Kwieciński, pełniący funkcję prezesa zarządu (50% kapitału) i Wiesław Mieszało, pełniący funkcję przewodniczący Rady Nadzorczej firmy (50% kapitału). Firma działa na rynku od 1993 roku i zatrudnia obecnie ponad 160 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej