Nauczyciele przedmiotów zawodowych o CEKOLschool

2009-09-03 10:28

Budownictwo nie jest prostym tematem, szczególnie do przekazywania go młodym ludziom. CEKOLschool to doskonały pomysł. Moi uczniowie bardzo lubią te lekcje i z chęcią w nich biorą udział.

- Już drugi rok uczestniczymy w projekcie CEKOLschool i sądzę, że jest to doskonały pomysł przekazywania wiedzy. Obecnie bardzo ciężko jest skupić uwagę ucznia, dlatego uważam Internet za doskonałe narzędzie, które może w tym pomóc - mówi Tomasz Łabowicz, kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Budowlanych im. Wojska Polskiego w Legnicy. - Potwierdzeniem zainteresowania lekcjami internetowymi niech będzie fakt, że po zakończeniu prezentacji uczniowie często chcą, aby ich szkolne zajęcia praktyczne dotyczyły tematu, który był omawiany online.

- Budownictwo nie jest prostym tematem, szczególnie do przekazywania go młodym ludziom. Zawsze więc staram się jak najbardziej urozmaicać swoje lekcje, ponieważ zależy mi na tym, aby nie dawać uczniom tylko suchej teorii. Sądzę, że Internet w bardzo ciekawy sposób pomaga nauczycielom w edukacji młodych ludzi. Co prawda nigdy nie zastąpi prawdziwych zajęć lekcyjnych, ale właśnie takie programy jak CEKOLschool to ciekawe ich dopełnienie. Bardzo podoba nam się podział każdej lekcji na część teoretyczną i praktyczną. Chcemy też, aby nasi uczniowie jak najwięcej z tych lekcji wynieśli. Dlatego zalecamy im robienie notatek, a następnie przeprowadzamy krótkie sprawdziany z nowo nabytej wiedzy - dodaje Krystyna Osakowicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Augustowskim Centrum Edukacyjnym.

- Program CEKOLschool to ciekawa forma dodatkowych zajęć. Moi uczniowie bardzo lubią te lekcje i z chęcią w nich biorą udział. Każde spotkanie to możliwość powtórzenia materiału, w ramach przygotowań do egzaminu zawodowego - mówi Maria Kwapich, Zespół Szkół Budowlanych im. E. Kwiatkowskiego w Lublinie. - Ze smutkiem muszę przyznać, że podręczniki do nauki przedmiotów zawodowych (o ile w ogóle są dostępne) często zawierają treści nieaktualne lub technologie dawno niestosowane, a dzięki CEKOLschool mamy dostęp do najświeższych informacji, popartych różnymi ciekawostkami. Dodatkowym atutem jest sama forma lekcji - obraz i dźwięk znacznie łatwiej docierają do uczniów i są lepiej przez nich zapamiętywane niż "suche fakty" z podręcznika.

- Jestem przekonana, że prezentacja szkoleń online wzbogaciła wiedzę naszych uczniów. Zaprezentowane tematy przyczyniły się do lepszego przygotowania tych młodych ludzi do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Na przykładzie produktów marki CEKOL nasi podopieczni mieli możliwość zapoznania się z prawidłowym zastosowaniem nowoczesnej chemii budowlanej, co uważam za bardzo ważne. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Jeśli w następnym roku odbędzie się trzecia edycja programu CEKOLschool, na pewno weźmiemy w niej udział - zapewnia Krystyna Smółko, nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej