Mamy przedstawiciela we władzach europejskiej organizacji od systemów ociepleń

2018-11-16 14:55
Wykonanie ocieplenia
Autor: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Producenci i wykonawcy systemów ETICS zrzeszają się w Polsce w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń, które z kolei jest członkiem European Association for ETICS (EAE), organizacji branży producentów ociepleń budynków w Europie. Właśnie do władz tej organizacji został wybrany Polak. Kto z Polski zarządza EAE?

Producenci ETICS (wcześniejsza nazwa to BSO – bezspoinowe systemy ociepleń), utworzyli swoją organizację w 2003 roku. Pięć lat później, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń było jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE). W październiku 2018 odbyły się cykliczne wybory do zarządu tej organizacji, w wyniku których aprobatę uzyskała kandydatura Jacka W. Kuliga, wiceprezesa Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), który teraz będzie odpowiadał za finanse EAE. Polak w zarządzie EAE to niewątpliwie dowód uznania dla Jacka W. Kuliga oraz faktu, że Polska jest największym rynkiem w Unii Europejskiej, szacowanym na 43 mln m2 wykonanych ociepleń w skali roku.

Jacek W. Kulig, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Autor: SSO

Jacek W. Kulig, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, od października 2018 w zarządzie EAE

Jacek W. Kulig jest w branży ociepleń od 1997 r., najpierw w Dryvit Systems, obecnie w Henkel Polska. Jest absolwentem Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Współtworzył w 2003 roku Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, był jednym z inicjatorów utworzenia European Association for ETICS, w pierwszej kadencji EAE wiceprezesem zarządu.

- W nowych władzach EAE odpowiadam za finanse, czyli przede wszystkim za planowanie, monitoring i realizację budżetu. Wiem z doświadczenia, że na tym moja rola się nie skończy. W gronie Zarządu EAE definiujemy wiele projektów aktywnie wspierających dalszy rozwój sektora ociepleń w całej Europie – komentuje swoją nową funkcję Jacek W. Kulig.

Z kolei Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, powrót Polaka do władz EAE łączy z kluczowym znaczeniem Polski w europejskim sektorze ociepleń, bo jak twierdzi, nie ma zbyt wielu dziedzin gospodarki, w których nasz kraj zajmowałby taką silną pozycję.
– Polski rynek ociepleń jest nie tylko pierwszy w UE pod względem wielkości, to również producenci oferujący najnowsze rozwiązania technologiczne dla coraz bardziej wymagających konsumentów. Warto pamiętać, że ocieplenie budynku to także najlepsza odpowiedź na potrzeby związane z energooszczędnością, w tym z walką ze smogiem. Prawidłowa izolacja ścian zewnętrznych może zmniejszyć zużycie energii cieplnej nawet o połowę – podkreśla prezes SSO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej