Mamy przedstawiciela we władzach europejskiej organizacji od systemów ociepleń

2018-11-16 14:55
Wykonanie ocieplenia
Autor: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń

Producenci i wykonawcy systemów ETICS zrzeszają się w Polsce w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń, które z kolei jest członkiem European Association for ETICS (EAE), organizacji branży producentów ociepleń budynków w Europie. Właśnie do władz tej organizacji został wybrany Polak. Kto z Polski zarządza EAE?

Producenci ETICS (wcześniejsza nazwa to BSO – bezspoinowe systemy ociepleń), utworzyli swoją organizację w 2003 roku. Pięć lat później, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń było jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE). W październiku 2018 odbyły się cykliczne wybory do zarządu tej organizacji, w wyniku których aprobatę uzyskała kandydatura Jacka W. Kuliga, wiceprezesa Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), który teraz będzie odpowiadał za finanse EAE. Polak w zarządzie EAE to niewątpliwie dowód uznania dla Jacka W. Kuliga oraz faktu, że Polska jest największym rynkiem w Unii Europejskiej, szacowanym na 43 mln m2 wykonanych ociepleń w skali roku.

Jacek W. Kulig, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń

Autor: SSO

Jacek W. Kulig, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, od października 2018 w zarządzie EAE

Jacek W. Kulig jest w branży ociepleń od 1997 r., najpierw w Dryvit Systems, obecnie w Henkel Polska. Jest absolwentem Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Współtworzył w 2003 roku Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, był jednym z inicjatorów utworzenia European Association for ETICS, w pierwszej kadencji EAE wiceprezesem zarządu.

- W nowych władzach EAE odpowiadam za finanse, czyli przede wszystkim za planowanie, monitoring i realizację budżetu. Wiem z doświadczenia, że na tym moja rola się nie skończy. W gronie Zarządu EAE definiujemy wiele projektów aktywnie wspierających dalszy rozwój sektora ociepleń w całej Europie – komentuje swoją nową funkcję Jacek W. Kulig.

Z kolei Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, powrót Polaka do władz EAE łączy z kluczowym znaczeniem Polski w europejskim sektorze ociepleń, bo jak twierdzi, nie ma zbyt wielu dziedzin gospodarki, w których nasz kraj zajmowałby taką silną pozycję.
– Polski rynek ociepleń jest nie tylko pierwszy w UE pod względem wielkości, to również producenci oferujący najnowsze rozwiązania technologiczne dla coraz bardziej wymagających konsumentów. Warto pamiętać, że ocieplenie budynku to także najlepsza odpowiedź na potrzeby związane z energooszczędnością, w tym z walką ze smogiem. Prawidłowa izolacja ścian zewnętrznych może zmniejszyć zużycie energii cieplnej nawet o połowę – podkreśla prezes SSO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej