Konkurs „POiD Building Awards”

konkurs POiD
Autor: POiD Związek POiD ogłosił konkurs dla branży stolarki budowlanej

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) ogłasza pierwszy w branży konkurs pn. „POiD Building Awards 2021”. Ideą konkursu jest poszukiwanie i prezentacja najlepszych rozwiązań stolarki budowlanej oraz automatyki budynkowej w kontekście zrealizowanych projektów architektonicznych. Zgłoszenia do konlursu „POiD Building Awards 2021” już od lutego 2021.

Konkurs „POiD Building Awards 2021” to kolejne przedsięwzięcie (w dorobku są już m.in. Dobry Montaż, Wymień Stolarkę z Dobrym Montażem oraz Kongres Stolarki Polskiej) tej organizacji branżowej promujące stolarkę budowlaną oraz dobre praktyki montażowe.

Jako organizacja zrzeszająca szeroko rozumianą branżę, chcemy przypomnieć i podkreślić rolę produktów stolarki otworowej w rozwoju architektury i budownictwa z punktu widzenia technologii, funkcjonalności, a  także aspektów decydujących o walorach estetycznych obiektów. Najlepsze zastosowanie produktów w poszczególnych kategoriach ma wyłonić właśnie branżowy konkurs POiD Building Awards – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku POiD i komisarz konkursu.

Dla kogo konkurs „POiD Building Awards”

Konkurs „POiD Building Awards” skierowany jest zarówno do producentów jak również dostawców komponentów stolarki otworowej, zastosowanej w danym obiekcie. Przewidziano dla zgłaszanych produktów następujące kategorie:

  • okna
  • drzwi i bramy
  • fasady
  • automatyka i smart home

wykorzystane w 3 typach obiektów: 

  • budynku indywidualnym
  • w budynku wielomieszkaniowym
  • w budynku użyteczności publicznej

Pod ocenę jury (któremu przewodniczyć będzie prof. dr hab. inż. Ewa Kuryłowicz, wspierać ją będą dr inż. arch. Monika Arczyńska, prof. dr hab. inż. Tomasz Błaszczyński, dr inż. Szymon Firląg, mgr inż. arch. Karol Fiedor) poddane zostaną m.in. forma i funkcja produktu, zgodność wyrazu architektonicznego obiektu z jego przeznaczeniem, innowacyjność, której wyrazem jest technologia oraz sposób montażu, ale także oddziaływanie na środowisko i wpływ zastosowanego wyrobu stolarki na energooszczędność budynku. 

Obiekty można zgłaszać od początku lutego 2021 za pośrednictwem dedykowanej aplikacji konkursowej.

Stolarka otworowa od zawsze jest ważnym elementem architektury. Nie tylko pełni funkcję konstrukcyjną, ale jest także  wyznacznikiem poszczególnych epok i stylów w architekturze. Dzisiaj potencjał tej branży pozwala na realizację nawet najbardziej śmiałych projektów. Te najlepsze ma właśnie wyłonić konkurs „POiD Building Awards”, długofalowo promując ponadto podnoszenie standardów pracy i realizacji projektów na każdym etapie ich powstawania oraz współpracę pomiędzy zaangażowanymi partnerami inwestycji. 

Więcej na stronie Związku POiD

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej