Kolejny deweloper wypuszcza akcje

2007-05-21 15:30

Firmą, która tym razem zamierza spróbować swoich szans na giełdzie w Warszawie i Budapeszcie, jest Orco Property Group. W ten sposób spółka chce podnieść kapitał o około 100 mln euro. Wejście na GPW ma stanowić potwierdzenie strategii firmy, której celem jest dalsza ekspansja na lokalnym rynku.

- Wprowadzenie naszych akcji na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie ma bardzo istotne znaczenie dla Orco Property Group - twierdzi Arnaud Bricout, wiceprezes ds. finansowych, Orco Property Group. - Obecność na największej giełdzie w tej części Europy to przede wszystkim najlepszy sposób na pozyskanie środków do dalszego rozwoju. Biorąc pod uwagę doskonały rozwój zarówno rynku nieruchomości, jak i samej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, uważamy, że nadszedł najlepszy moment, aby wejść na giełdę.

Spółka rozważa obecnie podniesienie kapitału o około 100 mln euro, przy czym wysokość transakcji zależna będzie od warunków rynkowych. Firma chce wykorzystać pozyskany kapitał na finansowanie działalności w Europie Wschodniej i Centralnej. - Naszym priorytetem na 2007 rok jest znalezienie i rozwijanie nowych transakcji kupna w Warszawie i jej okolicach oraz rozpoczęcie lokalnej działalności we wszystkich najważniejszych miastach w Polsce, aby stworzyć źródło pozyskiwania nowych projektów, a tym samym zapewnić dalszy rozwój firmy - Douglas John Noble, dyrektor na Warszawę, Orco Property Group. Polska okazuje się dla spółki jednym z najważniejszych rynków docelowych w Europie, ponieważ oferuje wiele możliwości rozwoju.

W Warszawie firma poszukiwać będzie działek pod budynki mieszkalne, istniejących budynków w centralnych lokalizacjach do odnowienia jako budynki mieszkalne, a także budynków i miejsc w centrum miasta głównie do przebudowy. Możliwe, że zakupi również grunty pod Warszawą. Firma rozważa także nabycie spółek, które posiadają swój własny potencjał rozwojowy.

Obecność na warszawskiej i budapeszteńskiej giełdzie ma ponadto zachęcić inwestorów instytucjonalnych z Polski i Węgier. Transakcja prawdopodobnie obejmie również ofertę dla międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych. Oferta publiczna zostanie przeprowadzona w drugim kwartale 2007 roku, przy czym będzie to zależeć od warunków rynkowych i terminu akceptacji prospektu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Doradcami finansowymi firmy przy planowanej transakcji będą Citigroup Global Markets Limited ("Citigroup") oraz Wood & Co. Po przeprowadzeniu oferty publicznej, deweloper będzie jedyną zagraniczną spółką notowaną na giełdzie w Budapeszcie.

Spółka obecna jest ponadto na giełdach w Paryżu oraz w Pradze.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej