Daniel Libeskind dostał nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy za Złotą 44

2018-08-01 16:07
Złota 44
Autor: Krzysztof Wierzbowski/AKPA Polska Press Nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy wręczają Danielowi Libeskindowi przewodnicząca Rady Miasta Ewa Malinowska-Grupińska oraz wiceprzewodnicząca Ewa Masny-Askanas.

Złota 44 to jeden z najwyższych mieszkalnych apartamentowców w Europie. Daniel Libeskind jest twórcą projektu tego budynku. Ten wybitny amerykański architekt polskiego pochodzenia został uhonorowany nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy na wniosek Związku Powstańców Warszawskich

Ceremonia wręczenia nagrody Danielowi Libeskindowi odbyła się 31 lipca, a więc w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Złota 44
Autor: Krzysztof Wierzbowski/AKPA Polska Press Daniel Libeskind dostał nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy na wniosek Związku Powstańców Warszawskich.

– Budynek Złotej 44 to całkowicie nowa forma w stolicy – mówi Daniel Libeskind, którego dziełem są także m.in. Muzeum Żydowskie w Berlinie, brytyjskie Imperial War Museum North czy nowojorski projekt Ground Zero. Libeskind przyznał, że budynek Złotej 44 wyróżnia się na tle innych unikalną wielowymiarowością, bez względu na to, skąd się na niego patrzy.

– Jego bryła jest absolutnie niepowtarzalna. Elewacja reaguje na światło dzienne, na chmury, na pogodę. Taki też był zamysł - obok budynku nie można przejść obojętnie. Musi on wzbudzać emocje, prowokować do myślenia – podkreślił Libeskind.

Dodajmy, że Złota 44 to 192-metrowy wysokościowiec wyłącznie o funkcji mieszkalnej (287 apartamentów na 52 piętrach). Mieszkańcy mają do dyspozycji piętro rekreacyjne, przeznaczone na wyłączny ich użytek. Czeka na nich strefa SPA z 25-metrowym basenem, siłownią, sauną suchą i łaźnią parową oraz gabinetami masażu. To m.in. z tego względu apartament w Złotej 44 kupił znany polski piłkarz Robert Lewandowski. Atrakcją jest również zewnętrzne jacuzzi oraz taras z widokiem na Pałac Kultury i Nauki.

Złota 44
Autor: Krzysztof Wierzbowski/AKPA Polska Press Złota 44 to jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w Europie.

To nie wszystko mieszkańcy mają również dostęp do prywatnej sali kinowej, którą można zmienić w pole golfowe przy pomocy nowoczesnego symulatora. Ofertę uzupełnia strefa klubowa, którą można wykorzystać na prywatne przyjęcia dla rodziny.

Złotą 44 charakteryzuje też szereg rozwiązań technicznych, które wpływają na dobre samopoczucie mieszkańców, w tym własna stacja filtrująca powietrze, stacja uzdatniania wody wyposażona w specjalne filtry i lampy, dzięki czemu woda jest najwyższej jakości. Za mieszkanie w takim luksusie trzeba jednak zapłacić nawet 30 tys. zł za m².

Budynek zdobywa nagrody w prestiżowych konkursach, np. w International Property Awards 2015 wieża została uznana za najlepszą rezydencję w Unii Europejskiej, zdobywając główne nagrody w trzech kategoriach: Najlepsza inwestycja mieszkaniowa, Najlepszy apartament i Najlepszy projekt wnętrz apartamentów pokazowych.

Złota 44
Autor: Google Earth Pro Złota 44 to jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w Europie.

Inwestorami Złotej 44 są: BBI Development, spółka deweloperska notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz amerykański fundusz Amstar.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej