Złota 44: inwestycja w centrum Warszawy rusza na nowo. Apartamentowiec sprzedany

2014-08-28 15:34
Apartamentowiec Złota 44, warszawskie wieżowce, Daniel Libeskind
Autor: brak danych Warszawskie wieżowce: widok na apartamentowiec Złota 44 z Pałacu Kultury, od lewej fragment centrum handlowo-biurowego Złota, biurowiec Warsaw Towers, hotel InterContinental, tymczasowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Warszawskie Centrum Finansowe, fot. Marcin Czechowicz

Apartamentowiec Złota 44 w Warszawie został sprzedany 27 sierpnia 2014. Za najbardziej znaną inwestycję w Warszawie odpowiadają teraz Amstar i BBI Development S.A.

Apartamenty w centrum Warszawy: nowy inwestor

Spółka Orco Property Group sprzedała apartamentowiec Złota 44 w Warszawie za 63 mln euro. Choć koszt budowy wieżowca nie został oficjalnie ogłoszony, szacowany jest on na około 700 mln zł, podczas gdy wartość transakcji to niecałe 265 mln zł.

Wieżowiec położony w ścisłym centrum Warszawy ma 52 piętra i 192 m. wysokości. Zaprojektowany przez gwiazdę współczesnej architektury, Daniela Libeskinda jest jednym najwyższych wieżowców mieszkalnych na terenie Unii Europejskiej. Projekt okazał się jednak finansową porażką dla dewelopera, w znacznej mierze ze względu na przeszacowanie wartości apartamentów  i wiarę w paradoks Veblena (celowe zawyżenie cen), który miał zwrócić uwagę najzamożniejszych klientów, ale w polskich warunkach okazał się  fatalną ideą.

Złota 44. Budowa zacznie się na nowo w 2015 roku

Nowa inwestycja w Warszawie realizowana będzie przez Amstar i BBI Development S.A. Ostatni etap prac w apartamentowcu Złota 44 rozpocznie się w I kwartale 2015. Pierwsi mieszkańcy mają wprowadzić się  do budynku w ciągu dwóch lat. W budynku powstaje 266 apartamentów, w sierpniu 2014 80% lokali nie było jeszcze sprzedanych.
Amstar,  nowy inwestor apartamentowca Złota 44, to amerykański fundusz inwestycyjny założony w Colorado w 1987. Fundusz kupuje, odpowiada za realizację zarządza powierzchniami biurowymi, mieszkaniowymi, handlowymi, przemysłowymi i hotelami na wybranych rynkach w USA i międzynarodowych. Obecnie firma zarządza aktywami o wartości powyżej 2,6 mld dolarów. Amstar zainwestował 4,9 mld euro w różnego typu nieruchomości na całym świecie i zakupił lub wybudował ponad 8 400 mieszkań.

Wieżowiec Złota 44
Autor: Orco/ Krzysztof Wierzbowski Wieżowiec Złota 44 jest najwyższym apartamentowcem w Unii Europejskiej
Czytaj więcej