Austrotherm z nową fabryką styropianu w Grodkowie

2021-05-06 16:18
Nowa fabryka  Austrotherm w Grodkowie
Autor: Austrotherm Nowa fabryka Austrotherm w Grodkowie

Austrotherm uruchomił swoją trzecią fabrykę styropianu do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji budynków. Zakłady znajdują się w Oświęcimiu, Skierniewicach, a ta najnowsza w Grodkowie.

Fabryka w Grodkowie stanęła na działce 2,5 ha. Zakład do produkcji materiałów do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji budynków wykorzystuje najnowsze i unikalne na polskim rynku technologie produkcji, supernowoczesny park maszynowy oraz zaawansowane systemy automatyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa produkcji. I co warto podkreślić ‒ wyposażenie fabryki oparte jest na polskich rozwiązaniach i producentach. Zakład w Grodkowie, zatrudniający 50 osób, rozpoczął produkcję w marcu 2021.

– W ostatnim czasie na popyt na materiały termoizolacyjne wpływa rządowy program walki ze smogiem oraz znaczne podwyżki cen prądu. Także rekordowe przeroby w budownictwie mieszkaniowym były dla nas ważnym sygnałem do zwiększenia potencjału w postaci nowego zakładu – mówi Anna Śpiewak, prezes zarządu Austrotherm.

Firma wchodzi w skład austriackiej grupy Schmid Industrie Holding. Cała grupa Austrotherm zatrudnia łącznie 1100 osób w 23 zakładach w 11 krajach, jej obroty na koniec 2020 roku wyniosły 343 mln euro. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej