Austrotherm z nową fabryką styropianu w Grodkowie

2021-05-06 16:18
Nowa fabryka  Austrotherm w Grodkowie
Autor: Austrotherm Nowa fabryka Austrotherm w Grodkowie

Austrotherm uruchomił swoją trzecią fabrykę styropianu do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji budynków. Zakłady znajdują się w Oświęcimiu, Skierniewicach, a ta najnowsza w Grodkowie.

Fabryka w Grodkowie stanęła na działce 2,5 ha. Zakład do produkcji materiałów do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji budynków wykorzystuje najnowsze i unikalne na polskim rynku technologie produkcji, supernowoczesny park maszynowy oraz zaawansowane systemy automatyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa produkcji. I co warto podkreślić ‒ wyposażenie fabryki oparte jest na polskich rozwiązaniach i producentach. Zakład w Grodkowie, zatrudniający 50 osób, rozpoczął produkcję w marcu 2021.

– W ostatnim czasie na popyt na materiały termoizolacyjne wpływa rządowy program walki ze smogiem oraz znaczne podwyżki cen prądu. Także rekordowe przeroby w budownictwie mieszkaniowym były dla nas ważnym sygnałem do zwiększenia potencjału w postaci nowego zakładu – mówi Anna Śpiewak, prezes zarządu Austrotherm.

Firma wchodzi w skład austriackiej grupy Schmid Industrie Holding. Cała grupa Austrotherm zatrudnia łącznie 1100 osób w 23 zakładach w 11 krajach, jej obroty na koniec 2020 roku wyniosły 343 mln euro. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej