Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokują reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz Adblock, następnie Odśwież stronę
Przejdź do serwisu
adb_popup_graphic

Inwestycje komercyjne

Suwałki Plaza

Tagi:
Centrum handlowe
,
Galeria handlowa
,
Plaza
,
Suwałki Plaza

W miejscu dawnego aresztu z przełomu XIX i XX wieku powstaje nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe. Prace budowlane rozpoczęły się na początku br. Postawiono już fundamenty i ściany garażowiska, a niebawem obiekt zacznie wyłaniać się z ziemi. Otwarcie galerii planowane jest na wiosnę 2010 r.

Projekt Suwałki Plaza zakłada wkomponowanie zabudowy dawnego aresztu śledczego w nowoczesną bryłę centrum. Projektantom udało się osiągnąć zamierzony efekt, dzięki zamknięciu dwóch zabytkowych budynków aresztu w nowoczesnym atrium doświetlonym światłem dziennym. Część elewacji mniejszego z nich będzie stanowić uzupełnienie fasady frontowej centrum. W środku, pomiędzy zabytkowymi budynkami zainstalowane zostaną metalowe pomosty. W dawnych wnętrzach aresztu ulokowane zostaną sklepy, butiki i punkty usługowe. Takie rozwiązanie będzie z jednej strony praktyczne, a z drugiej pozwoli na zachowanie harmonii tego co stare, z tym co nowoczesne.

Zobacz koniecznie: Inspiracje na elewacje

Fot.: Agencja Cohnwolfe

Powierzchnia przeznaczona na wynajem wynosi ok. 20 000 m2. Na terenie centrum oprócz sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych mieścić się będzie centrum rozrywki Fantasy Park o powierzchni 2000 m2. Dla klientów zmotoryzowanych zaplanowano 500 miejsc parkingowych. Wykonawcą budowy jest konsorcjum utworzone przez firmy Unibep SA z Bielska Podlaskiego i Mostostal Białystok sp. z o.o. Wartość inwestycji to 50 mln euro. Warto wspomnieć, że najbliższy tak duży duży kompleks rozrywkowy znajduje się dopiero w Warszawie.
Najemcy, którzy już podpisali umowę to Fantasy Park, Delima, Monnari, H&M, KappAhl, Douglas, Venezia, Rossman.

Czytaj dalej:
  • 1
  • 2
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
W serwisie:
ZPR Media S.A.:
Serwisy internetowe:
Dom i ogród:
Architektura i budownictwo:
Styl życia:
Rozrywka, informacja:
Hobby i wypoczynek:
Wideo:
Zakupy:
Miesięcznik: