Wykończenie łazienki - wodoodporna płyta budowlana Ultrament

2016-10-12 9:37
zabudowa wanny
Autor: Ultrament Zabudowa owalnej wanny przy użyciu płyt budowlanych Flex

Płyta budowlana marki Ultrament przeznaczona jest do wykańczania tzw. mokrych pomieszczeń, przede wszystkim łazienek. Można ja wykorzystać do wyrównywania ścian i podłóg, budowy sufitów podwieszanych, półek, blatów, a także zabudowy wanien oraz instalacji wod-kan.

Konstrukcja płyty budowlanej Ultrament to rdzeń z polistyrenu ekstrudowanego (XPS) oraz powłoka mineralna z wtopioną siatką z włókna szklanego. Dzięki takiej budowie jest całkowicie odporna na wodę, a także grzyby.
Płyta budowlana Ultrament jest łatwa w obróbce i wytrzymała. Dobrze sprawdza się w wykończeniu łazienek czy kuchni - jako podłoże pod płytki ceramiczne (również w przypadku brodzika posadzkowego), tynki, szpachle, farby, kleje. Nie wymaga stosowania podkładów oraz gruntowania.

Standardowa płyta budowlana Ultrament występuje w dwóch wymiarach: 1200x600 mm oraz 2600x600 mm, a także szerokim zakresie grubości (od 4 do 50 mm). Dodatkowo dostępne są gotowe profile narożnikowe do zabudowy rur oraz płyta budowlana Flex z nacięciami umożliwiającymi budowę zaokrąglonych kształtów. Nowością są również specjalne płyty brodzikowe z odpływem liniowym i punktowym oraz uniwersalny zestaw do zabudowy stelaży WC.

płyty budowlane
Autor: Ultrament Płyty budowlane Ultament

Wykończenie łazienki - zatosowanie płyt budowlanych Ultrament

płyty budowlane do wykończenia łazienki
Autor: Ultrament Możliwości zastosowania w łazience płyt Ultrament
Łazienka wykończona płytami budowlanymi
Autor: Ultrament Łazienka wykończona płytami budowlanymi - efekt końcowy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej