Betonowe podłogi i ściany. 15 pomysłów na zastosowanie nanocementu we wnętrzu

2018-03-22 13:23
Łazienka w betonowym wykończeniu
Autor: Benjamin Moore Finalne wykończenie jest w pełni odporne na wilgoć, dlatego świetnie nadaje się do opracowania brodzików i ścian pod prysznicami, wykończenia umywalek

Nanocement EP!C ONE to innowacyjny produkt, a właściwie cały system mineralny, który daje betonowe wykończenie podłóg i ścian, ale nie tylko. Ten rodzaj betonu ma o wiele więcej możliwości stosowania zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz i wyróżnia się właściwościami. Oto pomysły na zastosowanie betonu w jego mniej surowej formie. 

Co to jest Nanocement EP!C ONE?

To rozwiązanie systemowe, składające się z produktów bazowych opartych na betonie architektonicznym oraz warstwach wykończeniowych (z lakierem poliuretanowym) na ściany i podłogi. Do opracowania tego rodzaju betonu wykorzystano osiągnięcia nanotechnologii (specjalny nanokompozyt nadający wyjątkową odporność i trwałość) oraz naturalne spoiwa hydrauliczne i wypełniacze mineralne, jak np. marmur Carrara.

Zawartość specjalnych włókien zbrojących w recepturze bazy eliminuje konieczność stosowania siatek zbrojących. Łączna grubość wykończenia to 2,2 mm. 

Beton dostępny jest w 20 kolorach podstawowych (w tym białym), ale także w dowolnie innym kolorze na specjalne zamówienie.

Patrz też: Jak uzyskać efekt betonu na ścianie

Zastosowanie nanocementu

Wykończenie betonowe tworzy bezspoinowe, jednolite powierzchnie odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz warunki atmosferyczne (beton można stosować również na zewnątrz). Wykończenie betonowe polecane jest na ściany i podłogi (także z ogrzewaniem podłogowym) salonów, kuchni, aranżacji łazienek w tym stref prysznicowych. Sprawdza się też do wykończenia schodów.

Beton jest na tyle trwały, że nadaje się nie tylko do stosowania we wnętrzach mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej, w restauracjach czy hotelach. 

Ten rodzaj betonu można nanosić na surowe powierzchnie betonowe, a także np. na płytki ceramiczne (po uprzednim przeszlifowaniu) - jest to wygodne w przypadku remontów pomieszczeń. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej