Sterowniki temperatury do systemów wentylacyjno-grzewczych

2012-06-15 12:47
Sterownik temperatury OptiTherm
Autor: Mark Polska

Mark Polska wprowadził do swojego asortymentu sterowniki do systemów wentylacyjno-grzewczych przeznaczone do każdego rodzaju pomieszczeń. Urządzenia wyposażone są w czujnik sterowania temperatury i dodatkowe funkcje, dzięki którym można zaprogramować mechanizm na kilka sposobów.

Mark Polska - firma specjalizująca się, m.in. w produkcji urządzeń wentylacyjno-grzewczych wprowadziła na rynek kolejne sterowniki temperatury. Oba mechanizmy wyposażone są w czujnik, który umożliwia sterowanie od 1 do 8 nagrzewnicami powietrza. Regulatory temperatury łączone są w dwuprzewodowym układzie magistrali.

Przeczytaj również: Bezprzewodowy energooszczędny regulator temperatury

Wielofunkcyjny sterownik BaseTherm

Sterownik BaseTherm ma wbudowany wewnętrzny czujnik temperatury, dzięki któremu możliwe jest sterowanie od 1 do 8 nagrzewnicami powietrza typu GSD i GCD. Mechanizm BseTherm może być stosowany również do kontrolowania układu nagrzewania, wentylacji oraz do raportowania i kasownia ewentualnych usterek.

  • Dane techniczne:

- jednostka przełączania: 1°C.
- wymiary: 129x 129 x 20 mm (dł. x szer. x wys.)
- masa: 188 g.
- klasa ochrony: IP30.
- temperatura otoczenia: 0÷40°C.
- ustawianie temperatury: regulowane od 0 do 39°C, z dokładnością do 1°C.

Sterowniki temepratury BaseTherm
Autor: Mark Polska

Sterownik OptiTherm - ogrzewanie pod kontrolą

Sterownik OptiTherm wyposażony w zegar cyfrowy i wewnętrzny czujnik temperatury w pomieszczeniu, podobnie jak BeseTherm, umożliwia sterowanie od 1 do 8 nagrzewnicami powietrza (typu GSD lub GCD) za pomocą układu magistrali. Sterownik OptiTherm ma wbudowany przycisk włączania i wyłączania trybu ogrzewania i wentylatora nagrzewnicy powietrza.
Dodatkowo, mechanizm wyposażony jest we wskaźnik LED, który pokazuje usterki włącznie z ich kodem.  W razie awarii palnika, takie rozwiązanie pozwala na zresetowanie oprogramowania/urządzenia z poziomu sterownika. OptiTherm ma również regulator czasowy pracy nadgodzinowej, dzięki czemu użytkownik ma możliwość zaprogramowania innego trybu działania. Sterownik można zaprogramować na 20 sposobów z uwzględnieniem weekendów i dni, w których ogrzewanie jest zbędne. W celu zoptymalizowania urządzenia istnieje możliwość ustawienia jednego z trybów roboczych (dzienny, ekonomiczny, nocny lub tryb nocny). Dla zwiększenia bezpieczeństwa, sterownik można zabezpieczyć kodem PIN. Innowacyjnym udogodnieniem jest możliwość wydzielania niezależnych stref temperaturowych dla urządzeń podłączonych do sterownika OptiTherm.

  • Dane techniczne:

- jednostka przełączania: 1K.
- wymiary: 129 x 129 x 20 mm (dł. x szer. x wys.)
- masa: 188 g.
- Klasa ochrony: IP30.
- temperatura otoczenia: 0÷40°C.
- ustawianie temperatury: regulowane od 0 do 40°C, z dokładnością do 0,5°C

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej