Oczyszczacz powietrza AP BIO nie tylko do oczyszczania, ale i odkażania powietrza w pomieszczeniu

2020-12-04 6:24
oczyszczacze powietrza AP BIO
Autor: FläktGroup Innowacyjna gama oczyszczaczy powietrza AP BIO to skuteczny sposób na zapobieganie transmisji wirusów i bakterii z powietrza w niemal każdym środowisku zamkniętym

Oczyszczacz powietrza AP BIO to skuteczny sposób zwalczania wirusów i bakterii przenoszonych drogą powietrzną w niemal każdym zamkniętym środowisku. Rewolucyjna technologia filtracji AirFend zastosowana w oczyszczaczu AP BIO dezaktywuje prawie 99,995% wirusów i bakterii, w tym Sars-CoV-2. Producentem urządzenia jest FläktGroup.

Oczyszczacz powietrza AP BIO to jedyne rozwiązanie do biodekontaminacji, wyposażone w filtry ePM1 50% (F7) i wysoce skuteczne HEPA H14, oczyszczające powietrze również z kurzu i innych cząstek. Wentylatory EC sprawiają, iż proces oczyszczania powietrza odbywa się w sposób aktywny w przeciwieństwie do spotykanych rozwiązań pasywnych.

Oczyszczacz powietrza AP BIO dostępny jest w 3 wersjach, w zależności od mocy: 500, 1000 oraz 2400 m³/h przepływu powietrza. Co ważne, to mobilne urządzenie, które można łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Oczyszczacz AP BIO jest łatwy w instalacji oraz obsłudze. Jego skuteczność potwierdzona jest certyfikatem, zgodnie z normą EN14476 + A2-07-2019.

Jak działa oczyszczacz AP BIO?

Innowacyjna technologia, którą zastosowano w w tym urządzeniu umożliwia oczyszczanie powietrza w komorze niskiego ciśnienia zawierającej aktywny proszek do biodekontaminacji (AirFend™) o właściwościach bakteriobójczych, grzybobójczych i wirusobójczych. AirFend™ aktywnie eliminuje SARS-CoV-2 oraz szereg innych rodzin wirusów. Ta naturalna mieszanka składająca się z nietoksycznych substancji roślinnych jest aktywowana w opatentowanym procesie elektrobiologicznym. Urządzenie wyposażone jest w 2 bariery filtracyjne:

  • pierwsza - bariera filtracyjna 50% ePM1 (F7), która wyłapuje cząsteczki i drobnoustroje,
  • druga - HEPA H14 (filtr absolutny), która jest dodatkowo impregnowana naturalną substancją biodekontaminującą AirFend™ w postaci proszku, dezaktywuje wirusy i bakterie.

Gdzie można stosować oczyszczacz AP BIO?

Oczyszczacz powietrza AP BIO sprawdzi się przede wszystkim w placówkach medycznych - nie generuje ozonu i nie działa drażniąco na drogi oddechowe. Tak naprawdę jednak może być stosowany wszędzie. Może być stosowany w przestrzeniach publicznych i komercyjnych, jak: biura, siłownie, sklepy i restauracje, także w szkołach czy przedszkolach. Dzięki kompaktowym wymiarom i kółkom ułatwiającym przemieszczania oczyszczacza z pomieszczenia do pomieszczenia, AP BIO jest elastycznym rozwiązaniem, które można dostosować do różnych potrzeb.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej