Jak działa nowy rekuperator Prana 200C NoCovid?

2020-04-15 8:33 Materiał sponsorowany
rekuperator Prana
Autor: Prana GROUP Rekuperator Prana 200C NoCovid - zasada działania

Specjalny model rekuperatora Prana 200C NoCovid odkaża pomieszczenie, eliminując wszelkie wirusy, bakterie i grzyby. Możliwe jest to dzięki antyseptycznemu miedzianemu wymiennikowi ciepła i dodatkowemu podciśnieniu.

Rekuperator Prana 200C NoCovid - zalety

Rekuperator Prana jest urządzeniem do wentylacji mechanicznej w obrębie pomieszczenia, z zasilaniem z sieci elektrycznej. Urządzenie wyposażone jest w miedziany przeciwprądowy wymiennik ciepła o działaniu antyseptycznym. Ciepłe zanieczyszczone (o wysokiej zawartości CO2 i wilgoci) powietrze jest skutecznie (do 185 m³ wymiany powietrza na godzinę) usuwane z pomieszczenia. Brak kanałów i zbilansowane podciśnienie zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń na pomieszczenia sąsiadujące.

Konstrukcja miedzianego wymiennika ciepła zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej o każdej porze roku. Rekuperator Prana pracuje cicho, a jego konserwacja jest na tyle łatwa, że można ja przeprowadzić samemu.

Urządzenie może pracować w trybie automatycznym w oparciu o kontrolę parametrów powietrza w czasie rzeczywistym.

rekuperator Prana działania
Autor: Prana GROUP Sposób montażu i zasadza działania rekuperatora Prana

Rekuperator Prana 200C NoCovid przeznaczony jest do pomieszczeń zastosowania medycznego oraz użyteczności publicznej, ale ze względu na swoją skuteczność polecany jest również w domowych pomieszczeniach kwarantanny oraz tam, gdzie ze względu na stan zdrowia pacjentów szczególnie ważna jest jakość powietrza wewnętrznego.

wymiennik rekuperatora Prana
Autor: Prana GROUP Antyseptyczny wymiennik w rekuperatorze Prana 200C

Montaż rekuperatora Prana 200C NoCovid

Montaż urządzenia jest łatwy, jego instalacja zajmuje średnio 2-3 godziny. Rekuperator montuje się w górnej części ściany zewnętrznej. Należy wykonać otwór przelotowy na zewnątrz o odpowiedniej średnicy w zależności od modułu, w którym za pomocą pianki montażowej lub innego uszczelniacza instaluje się moduł operacyjny. W ten sposób cały moduł operacyjny znajduje się wewnątrz ściany, a widoczne pozostają jedynie kraty wentylacyjne wewnątrz pomieszczenia i na elewacji. Otwór przelotowy należy wykonać ze spadkiem pod kątem 3-5º na zewnątrz budynku.
Długość modułu operacyjnego odpowiada grubości ściany, z uwzględnieniem konieczności wysunięcia części wylotowej rekuperatora na odległość nie mniejszą niż 5 mm. System wentylacji podłącza się do sieci o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz.

Dane techniczne rekuperatora Prana 200C NoCovid

Średnica obudowy modułu operacyjnego: 200 mm
Średnica otworu montażowego:≥ 215 mm
Długość modułu operacyjnego: od 500 mm
Zalecana powierzchnia pomieszczenia: do 120 m²
Wydajność: nawiew 21-185 m³/h; wywiew 21-177 m³/h
Sprawność: do 93%
Pobór mocy: 4-35 (54 mini dogrzewanie) Wh
Poziom hałasu w trakcie pracy: 15-54 dB
Sterowanie: pilot zdalnego sterowania
Aplikacja mobilna: „PRANA RC”
Klasa efektywności energetycznej: A
Funkcje mini-dogrzewanie: tryb „zimowy”; wyłącznik czasowy; oddzielne sterowanie silnikami

Dystrybutorem rekuperatorów Prana jest Ecoventeam

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej