Jak działa nowy rekuperator Prana 200C NoCovid?

2020-04-15 8:33 Materiał sponsorowany
rekuperator Prana
Autor: Prana GROUP Rekuperator Prana 200C NoCovid - zasada działania

Specjalny model rekuperatora Prana 200C NoCovid odkaża pomieszczenie, eliminując wszelkie wirusy, bakterie i grzyby. Możliwe jest to dzięki antyseptycznemu miedzianemu wymiennikowi ciepła i dodatkowemu podciśnieniu.

Rekuperator Prana 200C NoCovid - zalety

Rekuperator Prana jest urządzeniem do wentylacji mechanicznej w obrębie pomieszczenia, z zasilaniem z sieci elektrycznej. Urządzenie wyposażone jest w miedziany przeciwprądowy wymiennik ciepła o działaniu antyseptycznym. Ciepłe zanieczyszczone (o wysokiej zawartości CO2 i wilgoci) powietrze jest skutecznie (do 185 m³ wymiany powietrza na godzinę) usuwane z pomieszczenia. Brak kanałów i zbilansowane podciśnienie zmniejszają ryzyko rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń na pomieszczenia sąsiadujące.

Konstrukcja miedzianego wymiennika ciepła zapewnia niskie zużycie energii elektrycznej o każdej porze roku. Rekuperator Prana pracuje cicho, a jego konserwacja jest na tyle łatwa, że można ja przeprowadzić samemu.

Urządzenie może pracować w trybie automatycznym w oparciu o kontrolę parametrów powietrza w czasie rzeczywistym.

rekuperator Prana działania
Autor: Prana GROUP Sposób montażu i zasadza działania rekuperatora Prana

Rekuperator Prana 200C NoCovid przeznaczony jest do pomieszczeń zastosowania medycznego oraz użyteczności publicznej, ale ze względu na swoją skuteczność polecany jest również w domowych pomieszczeniach kwarantanny oraz tam, gdzie ze względu na stan zdrowia pacjentów szczególnie ważna jest jakość powietrza wewnętrznego.

wymiennik rekuperatora Prana
Autor: Prana GROUP Antyseptyczny wymiennik w rekuperatorze Prana 200C

Montaż rekuperatora Prana 200C NoCovid

Montaż urządzenia jest łatwy, jego instalacja zajmuje średnio 2-3 godziny. Rekuperator montuje się w górnej części ściany zewnętrznej. Należy wykonać otwór przelotowy na zewnątrz o odpowiedniej średnicy w zależności od modułu, w którym za pomocą pianki montażowej lub innego uszczelniacza instaluje się moduł operacyjny. W ten sposób cały moduł operacyjny znajduje się wewnątrz ściany, a widoczne pozostają jedynie kraty wentylacyjne wewnątrz pomieszczenia i na elewacji. Otwór przelotowy należy wykonać ze spadkiem pod kątem 3-5º na zewnątrz budynku.
Długość modułu operacyjnego odpowiada grubości ściany, z uwzględnieniem konieczności wysunięcia części wylotowej rekuperatora na odległość nie mniejszą niż 5 mm. System wentylacji podłącza się do sieci o napięciu 230 V i częstotliwości 50 Hz.

Dane techniczne rekuperatora Prana 200C NoCovid

Średnica obudowy modułu operacyjnego: 200 mm
Średnica otworu montażowego:≥ 215 mm
Długość modułu operacyjnego: od 500 mm
Zalecana powierzchnia pomieszczenia: do 120 m²
Wydajność: nawiew 21-185 m³/h; wywiew 21-177 m³/h
Sprawność: do 93%
Pobór mocy: 4-35 (54 mini dogrzewanie) Wh
Poziom hałasu w trakcie pracy: 15-54 dB
Sterowanie: pilot zdalnego sterowania
Aplikacja mobilna: „PRANA RC”
Klasa efektywności energetycznej: A
Funkcje mini-dogrzewanie: tryb „zimowy”; wyłącznik czasowy; oddzielne sterowanie silnikami

Dystrybutorem rekuperatorów Prana jest Ecoventeam

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej