Diagnostyka klimatyzacji - nowe urządzenie do diagnostyki klimatyzacji, które ułatwi i przyśpieszy pracę instalatorów

2020-03-27 11:05
dr smart urzadzenie do diagnostyki klimatyzacji midea
Autor: Zymetric Nowe urządzenie do diagnostyki klimatyzacji to produkt, który wypełnia nisze urządzeń przeznaczonych do szybkiej, bezproblemowej i trafnej diagnostyki. DR Smart dla instalatorów to narzędzie, które w bardzo prosty sposób pomaga im obniżyć zarówno koszty, jak i czas poświęcony na diagnozowanie usterek wszelkich urządzeń produkcji Midea

Nowe urządzenie umożliwia odczyt parametrów pracy systemu klimatyzacji, a także diagnostykę i naprawę jego elementów. Dzięki jego rozbudowanym możliwościom poszczególne podzespoły jednostek zewnętrznych mogą zostać wysterowane manualnie.

Urządzenie do diagnostyki pracy klimatyzacji nazywa się DR Smart, oferowane jest przez firmę Zymetric, generalnego przedstawiciela marki Midea w Polsce. Urządzenie jest kompatybilne z systemami klimatyzacji firmy Midea serii: Home, Multi oraz Business.

Urządzenie do diagnostyki klimatyzacji DR Smart charakteryzuje się wieloma funkcjami. Proste podłączenie pozwala odczytać parametry pracy systemu, wysterować manualnie sprężarkę, wentylator i elektroniczny zawór rozprężany. Produkt ten ma też rozszerzoną listę kodów błędów.

Korzystając z DR Smarta można sprawdzić aktualną częstotliwość pracy sprężarki i zaprogramować docelową. Ekran wyświetla też temperaturę powietrza z jednostki wewnętrznej, temperaturę na wymienniku jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz temperaturę zewnętrzną, tłoczenia i powrotu gazu do jednostki zewnętrznej.

diagnostyka klimatyzacji dr smart midea zymetric
Autor: Zymetric

Nowe urządzenie do diagnostyki instalacji klimatyzacji wskaże prąd pracy systemu (AC), napięcie zasilania DC jednostki zewnętrznej (wejście na moduł IPM), największą wartość napięcia zasilania AC (zasilanie na mostek prostowniczy), nastawioną temperaturę, obciążenie jednostki zewnętrznej. Zdiagnozuje też błąd jednostki wewnętrznej i zewnętrznej, prędkość wentylatora jednostki zewnętrznej, otwarcie EEV (elektroniczny zawór rozprężny), tryb pracy, tryb pracy jednostki wewnętrznej, status błędu jednostki zewnętrznej, czy status błędu sprężarki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej