Centrale klimatyzacyjne dla systemów komfortu w budynkach i obiektach przemysłowych: klimatyzacja

2010-10-27 11:32
Centrale klimatyzacyjne dla systemów komfortu w budynkach i obiektach przemysłowych
Autor: Trane Trane HRCU CCEB

Firma Trane wprowadzila na rynek dwie nowe centrale klimatyzacyjne, dzięki którym właściciele budynków będą mogli łatwiej zapewnić użytkownikom wyższy komfort termiczny oraz odpowiednią jakość powietrza w pomieszczeniach (IAQ), przy jednoczesnym zwiększeniu oszczędności energii.

Kompaktowe urządzenie z systemem odzysku ciepła Heat Recovery Compact Unit - HRCU pomaga zrealizować potrzeby związane z zapewnieniem komfortu termicznego w szkołach, magazynach, salach gimnastycznych, budynkach biurowych, hotelach, na lotniskach, w centrach handlowych i kinach, przy niskim zużyciu energii. Centrala CCEB przeznaczona jest do specjalistycznych obiektów przemysłowych i placówek medycznych, takich jak szpitale, laboratoria oraz pomieszczenia o kontrolowanych parametrach zawartości zanieczyszczeń w powietrzu.
HRCU to dwustopniowa centrala klimatyzacyjna, dostępna w ośmiu wielkościach o zakresie przepływu powietrza od 1800 do 34 200 m3/h. Oferta central CCEB obejmuje 54 standardowe rozmiary urządzeń i zapewnia przepływ powietrza w zakresie od 1000 do 130 000 m3/h i powyżej.

Oba urządzenia mają certyfikat Eurovent i spełniają wymagania normy EN 1886 dla klas mechanicznych D1/L1/F9/T3/TB3 (wersja obudowy T2/TB2 jest dostępna jako opcja standardowa). Wysoko wydajne urządzenia odzysku ciepła (płytowe, rurowe i obrotowe wymienniki ciepła ), wentylatory z napędem bezpośrednim, silniki EFF 1 i napędy o zmiennej prędkości zapewniają minimalne koszty zużycia energii.

Zaawansowane technicznie układy sterujące są montowane fabrycznie w centralach HRCU. Przewody zasilające, czujniki i siłowniki są całkowicie zintegrowane, co zmniejsza powierzchnię zajmowaną przez urządzenie oraz umożliwia łatwą i szybką instalację. Dodatkowe funkcje, takie jak: zabezpieczenia przeciwzamarzaniowe, nagrzewnice elektryczne, elementy wyciszające i komutowane elektronicznie silniki, są dostępne jako opcje standardowe.

Obudowa centrali HRCU została zaprojektowana tak, aby optymalnie zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez urządzenie i obniżyć poziom hałasu, dzięki takim elementom, jak panele 50 mm oraz izolacja paneli z włókien szklanych.

Centrala CCEB została opracowana z myślą o zapewnieniu optymalnej elastyczności stosowania oraz kontrolowanej jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ). Jest ona wyposażona w obudowę o najwyższej szczelności (L1 według EN 1886 i Klasa C zgodnie z BS DW144) i w idealnie gładkie ścianki wewnętrzne umożliwiające łatwiejsze czyszczenie. Centrala może być dostarczona ze standardowymi opcjami, w celu spełnienia wymogów normy VDI 6022.

Dodatkowe opcje zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza w pomieszczeniach, takie jak: pochyłe podłoże, filtry HEPA do H14 (EN 1822), zespawane, szczelne ramy filtra i przepustnice o wysokim poziomie szczelności, są również dostępne w przypadku central CCEB. Wewnętrzne części urządzenia mogą być całkowicie zabezpieczone przed korozją, wykonane z aluminium lub stali nierdzewnej, w celu dostosowania ich do wymogów każdego projektu.

Dzięki indywidualnym konfiguracjom (pozioma, pionowa, równoległa), centrala CCEB nadaje się do powierzchni, na których rozmieszczone są inne urządzenia i występuje ograniczona ilość miejsca lub obowiązują bardzo specyficzne wymagania.

Obie centrale klimatyzacyjne są dostępne w wersji wewnętrznej i zewnętrznej, z szeroką gamą konfiguracji i akcesoriów. Centrale mogą działać jako urządzenia niezależne lub jako część zintegrowanych systemów zapewnienia komfortu Trane, kontrolowanych przez System Zarządzania Budynkiem Trane (BMS).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej