Hiszpański start-up z branży logistycznej otwiera oddział w Polsce

2022-02-18 12:21
Hiszpański start-up z branży logistycznej otwiera oddział w Polsce
Autor: Trucksters Polska jest strategicznym punktem na trasach firmy Trucksters, które prowadzą do krajów bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Celem całego przedsięwzięcia jest konsolidacja sieci przekaźników w Europie

Trucksters jest firmą logistyczną z obszaru międzynarodowego transportu drogowego, która wykorzystała algorytmy sztucznej inteligencji opartej na Big Data opracowując innowacyjny system przekazywania naczep. Ta innowacja pozwala na zapewnienie czasu dostawy porównywalnego do transportu lotniczego, ale w cenie transportu naziemnego.

Otwarcie biura hiszpańskiego start-upu w Polsce ma umożliwić realizację ekspresowej usługi na trasach pomiędzy Europą Zachodnią a Europą Wschodnią w czasie krótszym niż 40 godzin, jednocześnie poprawiając warunki życia kierowców.

Trucksters zarządza utrzymaniem ciężarówek w ciągłym ruchu, maksymalnie je wykorzystując. System sztafet, oparty na algorytmach Big Data, polega na tym, że kierowcy jeżdżą odcinkami dłuższych tras, a w punktach przekaźnikowych wymieniają naczepy z inną ciężarówką, aby przewieźć towar w przeciwnym kierunku. Dzięki temu kierowca częściej jest w domu, a usługa transportowa postrzegana przez klientów jest lepsza, szybsza i bardziej opłacalna niż usługi tradycyjne. Trucksters zapewnia, że ich usługa skraca czas tranzytu drogowego na długich dystansach nawet o 50%, pozwalając ciężarówkom być stale w ruchu dzięki przekaźnikom.

Z Polski Trucksters będzie współpracować z klientami, którzy regularnie wysyłają przesyłki FTL do Hiszpanii, a także z firmami, które potrzebują krótkiego czasu tranzytu (e-commerce/produkcja just-in-time) lub z towarami o wysokiej wartości (np. elektronika), którym zależy na większym bezpieczeństwie na drodze.

Odpowiedzialny za polskie biuro w Polsce będzie Christophe Saby, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Christophe Saby zna dobrze polski rynek. Wcześniej związany był z Rhenus Logistics czy GEFCO, pracował także dla firm transportowych z własną flotą, takich jak GCA Polska, Groupe Charles Andre i Mandersloot, gdzie zajmował różne stanowiska zarówno w obszarze operacyjnym, jak i handlowym. Ponadto, zarządzał ponad 300 kierowcami międzynarodowym, zna dobrze narzędzia informatyczne stosowane w branży. 

Z usług Trucksters korzysta już ponad 600 renomowanych firm hiszpańskich i międzynarodowych, takich jak Kimberly Clark, DPD Group, Amazon i Seur. Firma Trucksters zakończyła rok 2021 z obrotem ponad 5 milionów euro. Hiszpański start-up, dysponujący flotą 130 ciężarówek, spodziewa się sześciokrotnego zwiększenia obrotów w 2022 roku do 30 mln euro a floty - do 300 ciężarówek. Od września 2021 roku firma jest już obecna w Niemczech i Belgii. Obecnie Trucksters kieruje się w stronę Holandii i Włoch, gdzie ma nadzieję otworzyć nowe oddziały w tym roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej