Hiszpański start-up z branży logistycznej otwiera oddział w Polsce

2022-02-18 12:21
Hiszpański start-up z branży logistycznej otwiera oddział w Polsce
Autor: Trucksters Polska jest strategicznym punktem na trasach firmy Trucksters, które prowadzą do krajów bałtyckich takich jak Litwa, Łotwa i Estonia. Celem całego przedsięwzięcia jest konsolidacja sieci przekaźników w Europie

Trucksters jest firmą logistyczną z obszaru międzynarodowego transportu drogowego, która wykorzystała algorytmy sztucznej inteligencji opartej na Big Data opracowując innowacyjny system przekazywania naczep. Ta innowacja pozwala na zapewnienie czasu dostawy porównywalnego do transportu lotniczego, ale w cenie transportu naziemnego.

Otwarcie biura hiszpańskiego start-upu w Polsce ma umożliwić realizację ekspresowej usługi na trasach pomiędzy Europą Zachodnią a Europą Wschodnią w czasie krótszym niż 40 godzin, jednocześnie poprawiając warunki życia kierowców.

Trucksters zarządza utrzymaniem ciężarówek w ciągłym ruchu, maksymalnie je wykorzystując. System sztafet, oparty na algorytmach Big Data, polega na tym, że kierowcy jeżdżą odcinkami dłuższych tras, a w punktach przekaźnikowych wymieniają naczepy z inną ciężarówką, aby przewieźć towar w przeciwnym kierunku. Dzięki temu kierowca częściej jest w domu, a usługa transportowa postrzegana przez klientów jest lepsza, szybsza i bardziej opłacalna niż usługi tradycyjne. Trucksters zapewnia, że ich usługa skraca czas tranzytu drogowego na długich dystansach nawet o 50%, pozwalając ciężarówkom być stale w ruchu dzięki przekaźnikom.

Z Polski Trucksters będzie współpracować z klientami, którzy regularnie wysyłają przesyłki FTL do Hiszpanii, a także z firmami, które potrzebują krótkiego czasu tranzytu (e-commerce/produkcja just-in-time) lub z towarami o wysokiej wartości (np. elektronika), którym zależy na większym bezpieczeństwie na drodze.

Odpowiedzialny za polskie biuro w Polsce będzie Christophe Saby, z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Christophe Saby zna dobrze polski rynek. Wcześniej związany był z Rhenus Logistics czy GEFCO, pracował także dla firm transportowych z własną flotą, takich jak GCA Polska, Groupe Charles Andre i Mandersloot, gdzie zajmował różne stanowiska zarówno w obszarze operacyjnym, jak i handlowym. Ponadto, zarządzał ponad 300 kierowcami międzynarodowym, zna dobrze narzędzia informatyczne stosowane w branży. 

Z usług Trucksters korzysta już ponad 600 renomowanych firm hiszpańskich i międzynarodowych, takich jak Kimberly Clark, DPD Group, Amazon i Seur. Firma Trucksters zakończyła rok 2021 z obrotem ponad 5 milionów euro. Hiszpański start-up, dysponujący flotą 130 ciężarówek, spodziewa się sześciokrotnego zwiększenia obrotów w 2022 roku do 30 mln euro a floty - do 300 ciężarówek. Od września 2021 roku firma jest już obecna w Niemczech i Belgii. Obecnie Trucksters kieruje się w stronę Holandii i Włoch, gdzie ma nadzieję otworzyć nowe oddziały w tym roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej