Fabryki Volkswagena w Polsce wznowiły produkcję samochodów

2022-03-29 10:48
fabryka Volkswagena
Autor: mat. prasowy Fabryki Volkswagena w Polsce na 2 tygodnie zawiesiły działalność

Fabryki Volkswagena w Polsce, w Poznaniu i we Wrześni, zawiesiły prace 10 marca z powodu niedoboru komponentów od ukraińskiego dostawcy. Po dwóch tygodniach przerwy zakłady Volkswagena wznowiły produkcję.

Volkswagen w Polsce czasowo wstrzymał produkcję

Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił dostawy części do fabryk Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni. Chodzi między innymi o wiązki elektryczne produkowane w Ukrainie. Dwie fabryki w Polsce koncernu z dniem 10 marca wstrzymały produkcję. Niemiecki koncern, który jest największym producentem samochodów w Europie, ostrzegał też o możliwym ograniczeniu produkcji nie tylko w Polsce, ale także w innych fabrykach, np. we flagowej fabryce VW w Wolfsburgu.

Produkcja samochodów znów wróciła

Produkcja zarówno w zakładzie w Poznaniu, w którym wytwarzane są Volkswageny Caddy oraz model T6.1, jak i w zakładzie we Wrześni, produkującym Volkswageny Crafter i MAN TGE w tym pojazdy elektryczne ruszyła ponownie 28 marca.

10 marca byliśmy zmuszeni czasowo zatrzymać produkcję w naszych zakładach, co było związane z niedoborami m.in. produkowanych na Ukrainie wiązek elektrycznych. Dzisiaj produkcja została wznowiona, jednak cały czas sytuacja jest bardzo dynamiczna – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Fabryka Volkswagena w Poznaniu
Autor: mat. prasowy Fabryka Volkswagena w Poznaniu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej