Fabryki Volkswagena w Polsce wznowiły produkcję samochodów

2022-03-29 10:48
fabryka Volkswagena
Autor: mat. prasowy Fabryki Volkswagena w Polsce na 2 tygodnie zawiesiły działalność

Fabryki Volkswagena w Polsce, w Poznaniu i we Wrześni, zawiesiły prace 10 marca z powodu niedoboru komponentów od ukraińskiego dostawcy. Po dwóch tygodniach przerwy zakłady Volkswagena wznowiły produkcję.

Volkswagen w Polsce czasowo wstrzymał produkcję

Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił dostawy części do fabryk Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni. Chodzi między innymi o wiązki elektryczne produkowane w Ukrainie. Dwie fabryki w Polsce koncernu z dniem 10 marca wstrzymały produkcję. Niemiecki koncern, który jest największym producentem samochodów w Europie, ostrzegał też o możliwym ograniczeniu produkcji nie tylko w Polsce, ale także w innych fabrykach, np. we flagowej fabryce VW w Wolfsburgu.

Produkcja samochodów znów wróciła

Produkcja zarówno w zakładzie w Poznaniu, w którym wytwarzane są Volkswageny Caddy oraz model T6.1, jak i w zakładzie we Wrześni, produkującym Volkswageny Crafter i MAN TGE w tym pojazdy elektryczne ruszyła ponownie 28 marca.

10 marca byliśmy zmuszeni czasowo zatrzymać produkcję w naszych zakładach, co było związane z niedoborami m.in. produkowanych na Ukrainie wiązek elektrycznych. Dzisiaj produkcja została wznowiona, jednak cały czas sytuacja jest bardzo dynamiczna – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Fabryka Volkswagena w Poznaniu
Autor: mat. prasowy Fabryka Volkswagena w Poznaniu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej