Zaawansowane projektowanie w chmurze - Autodesk Building Design Suite

2012-05-25 12:49
Autodesk Design Suite
Autor: Autodesk

Na rynku dostępne są pakiety Autodesk Building Design Suite 2013, ułatwiające projektowanie 3D. Nowe programy wyposażone są w narzędzia do modelowania informacji o budynku (BIM) oraz usługi, dzięki którym projektowanie w chmurze odbywa się przy wykorzystaniu wszechstronnych procedur roboczych w zależności od aktualnych potrzeb.

Autodesk wprowadził nowe oprogramowanie, które z pewnością ułatwi pracę architektom i inżynierowm budownictwa. Firma wprowadziła na rynek pakiety Autodesk Building Design Suite, które  wyposażone są w dodatkowe funkcje i umożliwiają bardziej zaawansowane obliczenia w chmurze.

Przeczytaj również: Projektowanie w 3d. Nowe narzędzia ułatwiające pracę inżyniera w Autodesk Revit Architecture i Revit Structure 2012

Zaawansowane obliczenia w chmurze

Program Autodesk Infrastructure Design Suite, przeznaczony jest dla architektów i specjalistów z branży budowlanej, którzy zajmują się, m.in. projektowaniem z zastosowaniem kompleksowych rozwiązań BIM. Oprogramowanie dostępne jest w trzech wersjach: Standard, Premium i Ultimate. Ponadto, wszystkie trzy opcje Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 zawierają aplikację AutoCAD Raster Design 2013.

Projektowanie w chmurze

Projektowanie z wykorzystaniem Autodesk®Cloud to większa mobilność - użytkownicy mają dostęp do aplikacji z każdego miejsca, w którym jest dostęp do internetu, co daje swobodę pracy. Korzystając z Autodesk® Cloud można każdemu udostępnić pliki projektowe 2D i 3D oraz edytować pliki DWG™ w chmurze, przy użyciu aplikacji AutoCad® WS. Zwiększona pojemność chmury jest dostępna w ramach subskrypcji, dzięki czemu można udostępnić większą liczbę projektów. I to bez względu na to, czy użytkownik pracuje w biurze, korzysta z przenośnego internetu, czy pracuje w terenie.
Program Autodesk® Cloud może być wyposażony w następujące usługi:

  • rednderowanie - tworzenie realistycznych obrazów i panoram,
  • koncepcyjna analiza energetyczna - porównanie zużycia energii i kosztów eksploatacji,
  • Autodesk® Green Building Studio - ocena optymalizacji wydajności energii.

Pakiet Autodesk Building Design Suite to obecnie najbardziej wydajne projektowanie, łączące w sobie modelowanie informacji o budynku (BIM) oraz narzędzia CAD.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej