Wirtualna rzeczywistość wkracza w komercjalizację powierzchni biurowych

2015-07-21 16:36
wirtualna rzeczywistosc
Autor: http://thinkstockphotos.com/

Platforma Xwalk, autorstwa ekspertów grupy WORKROOM, połączona z okularami Oculus Rift lub Samsung Gear daje możliwość doświadczania przestrzeni nieistniejącego jeszcze budynku w rzeczywistości wirtualnej.

Aplikacja Xwalk, podobnie jak inne aplikacje wirtualnej rzeczywistości, angażuje użytkownika nawiązując do jego emocji i skojarzeń. Połączona z okularami Oculus Rift lub Samsung Gear daje możliwość przebywania w przestrzeni nieistniejącego jeszcze budynku, poruszania się po nim i wirtualnego aranżowania przestrzeni online zgodnie z własnymi potrzebami, wymaganiami i gustem. Korzystając z silnika Unreal (wykorzystywanym przede wszystkim w grach komputerowych) scenariusz można tworzyć w czasie rzeczywistym. Widząc efekt końcowy klientowi jest dużo łatwiej podjąć decyzję o wynajmie czy zakupie powierzchni.

Aplikacja Xwalk umożliwia wgląd w wirtualny plan biura 1:1 z prawdziwym widokiem za oknem, klient dewelopera ma możliwość odbycia wirtualnego spaceru po swoim biurze dopasowanym do jego indywidualnych potrzeb. Po doborze materiałów wykończeniowych funkcje office planner umożliwiają podanie ostatecznej ceny inwestycji w czasie rzeczywistym.

Aplikację Xwalk opracowała agencja WORKROOM. Twórcy polecają korzystanie z tej technologii przy komercjalizacji powierzchni biurowej czy sprzedaży mieszkań w planowanych inwestycjach. Ograniczeniem w korzystaniu z tej nowinki jest na dzień dzisiejszy dostępność do technologii - wirtualny spacer po nieistniejącym biurze czy mieszkaniu odbyć na raz może tylko kilka osób wyposażonych w specjalne okulary.

Do tej pory w ten sposób zostały zaprezentowane inwestycje: Mennica Legacy Tower, biurowiec SOUL planowany w Lublinie, inwestycje firm SKANSKA czy ATLAS REAL ESTATE.

Nowe biurowce w Warszawie: Mennica Legacy Tower
Autor: Goettsch Partners Dwa budynki kompleksu Mennica Legacy Tower
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej