Walizka do projektowania

2007-05-21 17:04

Na rynku pojawiła się nowa propozycja dla architektów, projektantów oraz osób profesjonalnie zajmujących się budowaniem. Producent farb Tikkurila stworzył produkt, który okaże się pomocny w wykonywanej przez nich pracy - Tikkurila CAD Colours.

Do tej pory architekci i inżynierowie pracujący w środowisku CAD, projektując wizualną koncepcję budynku zmuszeni byli do czasochłonnego i kłopotliwego - ręcznego dobierania kolorów. Nowa aplikacja powstała jako dodatek, nakładka do programu Cadowskiego.

Główną jej zaletą jest możliwość szybkiego i bezproblemowego użycia palety kolorów już na etapie projektu, wprowadzając ją w postaci elektronicznej do środowiska CAD. Dzięki temu można uniknąć "zafałszowania" związanego z dobieraniem odcieni "na oko" i mieć pewność, że kolor wybrany z próbnika zgadza się z kolorem wprowadzonym do projektu, a w rezultacie odpowiada rzeczywistemu kolorowi farby.

Specjalna zakładka umożliwia dodawanie do projektu opisów i legend wyszczególniających dane konkretnych rozwiązań kolorystycznych. Przy pomocy odnośników można czytelnie wskazać, jak nazywa się kolor i farba użyta w danym przypadku. Ponadto, na koniec pracy możliwe jest automatyczne stworzenie raportu, który dodawany jest do ogólnej dokumentacji projektu.

Zestaw jest poręcznie opakowany. Aplikacja zapakowana jest w wygodną walizkę. W jej skład wchodzą oprócz płyty z programem, próbniki barw, karty kolorów z przykładowymi zastosowaniami na różnych powierzchniach oraz katalog produktów wraz z jego elektroniczną wersją na osobnej płycie CD. Po 30 dniach użytkowania programu wymagana jest rejestracja, która umożliwi automatyczne uaktualnianie bazy kolorów i produktów przez Internet.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej