Walizka do projektowania

2007-05-21 17:04

Na rynku pojawiła się nowa propozycja dla architektów, projektantów oraz osób profesjonalnie zajmujących się budowaniem. Producent farb Tikkurila stworzył produkt, który okaże się pomocny w wykonywanej przez nich pracy - Tikkurila CAD Colours.

Do tej pory architekci i inżynierowie pracujący w środowisku CAD, projektując wizualną koncepcję budynku zmuszeni byli do czasochłonnego i kłopotliwego - ręcznego dobierania kolorów. Nowa aplikacja powstała jako dodatek, nakładka do programu Cadowskiego.

Główną jej zaletą jest możliwość szybkiego i bezproblemowego użycia palety kolorów już na etapie projektu, wprowadzając ją w postaci elektronicznej do środowiska CAD. Dzięki temu można uniknąć "zafałszowania" związanego z dobieraniem odcieni "na oko" i mieć pewność, że kolor wybrany z próbnika zgadza się z kolorem wprowadzonym do projektu, a w rezultacie odpowiada rzeczywistemu kolorowi farby.

Specjalna zakładka umożliwia dodawanie do projektu opisów i legend wyszczególniających dane konkretnych rozwiązań kolorystycznych. Przy pomocy odnośników można czytelnie wskazać, jak nazywa się kolor i farba użyta w danym przypadku. Ponadto, na koniec pracy możliwe jest automatyczne stworzenie raportu, który dodawany jest do ogólnej dokumentacji projektu.

Zestaw jest poręcznie opakowany. Aplikacja zapakowana jest w wygodną walizkę. W jej skład wchodzą oprócz płyty z programem, próbniki barw, karty kolorów z przykładowymi zastosowaniami na różnych powierzchniach oraz katalog produktów wraz z jego elektroniczną wersją na osobnej płycie CD. Po 30 dniach użytkowania programu wymagana jest rejestracja, która umożliwi automatyczne uaktualnianie bazy kolorów i produktów przez Internet.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej