Vectorworks 2018 już w Polsce

2017-11-24 9:47
Vectorworks 2018
Autor: Design Express Poland Program do projektowania architektonicznego Vectorworks 2018

Vectorworks 2018 – jedno z najpopularniejszych na świecie narzędzi CAD jest już dostępny w Polsce. Narzędzie pracy światowej sławy architektów, jak Zaha Hadid, Ryue Nishizawa czy Daniel Libeskin. Najnowsza wersja oprogramowania daje architektom wiele usprawnień procesu projektowania.

Co nowego w Vectorworks 2018

Najnowsza wersja wprowadza wiele usprawnień procesu projektowania dla architektów. Do nowości należy między innymi optymalizacja tworzenia dokumentów architektonicznych na podstawie danych na rysunku oraz rozbudowanie opcji modelowania. Dzięki trybowi panoramy sferycznej poszerzono możliwości tworzenia wizualizacji. Widok wielopanelowy umożliwia jednoczesną pracę w trybie kilku widoków. Wprowadzono też nowe funkcjonalności, które znacznie ułatwiają pracę w 3D i korzystanie z technologii BIM. Obecnie program jest dostępny zarówno na komputery z systemem operacyjnym Mac OS, jak i Windows. 

Architekci i projektanci cenią w oprogramowaniu głównie wolność tworzenia, połączenie programu graficznego z CAD. Vectorworks działa dokładnie tak, jak myśli architekt. 

Debiut Vectorworks w Polsce
Polska premiera programu Vectorworks 2018 odbyłą się 22 listopada 2017 na 50. piętrze luksusowego apartamentowca Złota 44 w Warszawie. Miejsce spotkania nie było przypadkowe - budynek Złotej 44 był projektowany przez Studio Libeskind oraz pracownię Artchitecture właśnie w Vectorworks. Gośćmi specjalnymi konferencji prasowej byli projektanci, właścieciele pracowni Artchitecture: Mark i Jowita Kubaczka - autorzy zresztą nie tylko Złotej 44, ale również Bulwarów Wiślanych.
 

Eksperci Vectorworks przedstawili również, jak narzędzie wspiera też metodologię Building Information Modeling (BIM). Prelekcję na ten temat wygłosił Robert Szczepaniak – konsultant Vectorworks w Polsce oraz współzałożyciel stowarzyszenia „BIM dla polskiego budownictwa”

Vectorworks 2018
Autor: Design Express Poland Zalety, możliwości oraz nowe funkcjonalności programu Vectorworks omówiła dr inż. arch. Magdalena Gruna, Industry Expert w Vectorworks
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej