TelSat – praktyczny program do projektowania instalacji RTV/SAT

2016-06-28 18:17
oprogramowania dla projektantów instalacji antenowych
Autor: GZT TELKOM-TELMOR

Zaprojektowanie instalacji zbiorowej dla ośmiu czy dziesięciu abonentów dla profesjonalnego projektanta nie jest problemem. Kłopoty mogą zacząć się dopiero, gdy liczba ta staje się trzycyfrowa bądź, w skrajnych przypadkach, nawet czterocyfrowa. Program TelSat to doskonałe narzędzie zarówno dla doświadczonego, jak i początkującego projektanta, które pozwoli bezbłędnie zaprojektować instalację RTV/SAT nawet dla kilkuset mieszkań.

Obowiązujące od 22 lutego 2013 roku warunki techniczne, jakie muszą spełniać instalacje teletechniczne w budownictwie wielorodzinnym, wprowadzają dla deweloperów obowiązek wyposażenia każdej nowej inwestycji w okablowanie telekomunikacyjne o określonych parametrach, a każde nowe mieszkanie w telekomunikacyjną skrzynkę mieszkaniową. Każdy z lokali mieszkalnych musi również mieć dostęp do sygnałów satelitarnych z dwóch satelitów oraz do sygnałów naziemnej telewizji cyfrowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu lokatorzy zyskali swobodę przy wyborze telewizji jaką chcieliby odbierać wraz z niemal nieograniczonym dostępem do oferty wszystkich operatorów kablowych na rynku. Nowe udogodnienia dla lokatorów wiążą się jednak z koniecznością wykorzystania kilometrów kabli oraz zastosowania dużej ilości specjalistycznych urządzeń. Generuje to nowe wyzwania dla projektantów instalacji w budynkach wielorodzinnych:

  • jak poprawnie zaprojektować instalację dla kilkuset mieszkańców w jednym miejscu?
  • jak zmieścić wszystkie urządzenia w jednym pomieszczeniu?

Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom stawianym projektantom sieci telekomunikacyjnych, TELKOM-TELMOR udostępnił autorski program do projektowania instalacji antenowych - TelSat. Pozwala on zaprojektować instalację multiswichową zarówno dla kilku, jak i kilkuset abonentów. Podczas projektowania istnieje bowiem możliwość wpisania do programu podziału na kondygnacje oraz opcja numeracji klatek, budynków czy bloków.

TelSat to program profesjonalny, a jednocześnie przystępny i intuicyjny w obsłudze. Pozwala szybko i bezbłędnie dobrać niezbędne elementy instalacji oraz opracować prawidłowe schematy połączeń między nimi. Zaawansowane możliwości aplikacji skutecznie wspomagają użytkownika na każdym etapie tworzenia projektu.

Program TelSat umożliwia:

  • zaimplementowanie wszystkich urządzeń niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania zaprojektowanej instalacji,
  • sprawdzenie prawidłowości połączeń pod kątem technicznym,
  • wykonanie końcowej symulacji zaprojektowanej instalacji, sporządzenie szczegółowej wyceny instalacji, począwszy od ilości i długości kabli, poprzez wszystkie elementy bierne (złącza, gniazda), kończąc na wszystkich urządzeniach niezbędnych do prawidłowego działania całego systemu,
  • wyeksportowanie wyceny do pliku Excel czy CSV, a całego projektu instalacji do pliku PDF, co zdecydowanie ułatwia jego dalsze przesyłanie lub wydruk.


Po wprowadzeniu danych do instalacji, program TelSat sam wylicza długość potrzebnego kabla, ilość urządzeń czy poziom wyjściowy sygnału na gniazdku dla abonenta.

Program jest bardzo prosty i intuicyjny – do jego obsługi nie potrzeba obszernej wiedzy czy bogatego doświadczenia, a jedynie odrobiny wyobraźni i intuicji. Instalacja programu  jest bezpłatna – wystarczy tylko zarejestrować się na stronie telsat.telmor.pl.

program dla instalatorów TelSat
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej