Technologia przeglądania plików projektowych

2007-05-24 7:05

Firma Autodesk Inc. wprowadziła na rynek przeglądarkę do plików projektowych - Express Viewer 4. Najnowsza bezpłatna aplikacja służy do przeglądania i drukowania rysunków stworzonych przez architektów i inżynierów w formacie DWFT (Design Web FormatT).Program zapewnia wysoką dokładność przeglądania i wydruku plików DWF. DWF to otwarty, nieedytowalny bezpieczny plik, przechowujący kompleksowe dane, z jakimi użytkownicy mają do czynienia pracując z macierzystymi plikami AutoCAD®.

Wraz z wersją Express Viewer 4, użytkownicy zyskują korzyści w postaci następujących udogodnień:

  • Łatwiejsza nawigacja

Najnowsza wersja programu ułatwia nawigację zestawów rysunków wielostronicowych. Nowe opcje obejmują miniaturowe obrazy, indeks stron i zakładek dla ułatwienia odszukiwania informacji w przejrzystej i efektywnej strukturze. Możliwe jest dalsze wzbogacanie rysunku poprzez wprowadzenie odniesień (hyperlinków) do związanych z nim informacji w zestawie rysunków lub Internecie.

  • Rozszerzony dostęp do danych projektowych

Użytkownicy mogą mieć dostęp do właściwości obiektu publikowanych w rozszerzeniu Autodesk® Architectural Desktop 2004 (Interoperability and Productivity extension). Przykładowo możliwe jest przeglądanie szczegółów dotyczących drzwi na specjalnym rysunku zawierającym wymiary, informacje o rodzaju materiału, nazwę producenta i numer modelu. Możliwe jest również przeglądanie w formacie DWF szczegółowych informacji na temat pliku zawierającego wszystkie strony projektu - włącznie z danymi autora dokumentu i datą utworzenia.

  • Zaawansowane możliwości znakowania

Użytkownicy mogą udoskonalić przepływ pracy przesyłając projekty do przeglądania w formacie DWF i przeglądając znaczniki (markups) (stworzone przy użyciu Volo® View). Proces przeglądania można ułatwić dzięki możliwości porównania oryginalnego projektu ze znacznikami i udostępnieniu wszystkim członkom zespołu możliwości przeglądania znaczników i adnotacji.

  • Opcje dostosowania do indywidualnych potrzeb

Możliwość zarządzania ustawieniami interfejsu oraz udostępnienie interfejsu programowego aplikacji (API), pozwalają użytkownikom na dostosowanie wyglądu i sposobu działania przeglądarki do indywidualnych potrzeb.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej