Technologia przeglądania plików projektowych

2007-05-24 7:05

Firma Autodesk Inc. wprowadziła na rynek przeglądarkę do plików projektowych - Express Viewer 4. Najnowsza bezpłatna aplikacja służy do przeglądania i drukowania rysunków stworzonych przez architektów i inżynierów w formacie DWFT (Design Web FormatT).Program zapewnia wysoką dokładność przeglądania i wydruku plików DWF. DWF to otwarty, nieedytowalny bezpieczny plik, przechowujący kompleksowe dane, z jakimi użytkownicy mają do czynienia pracując z macierzystymi plikami AutoCAD®.

Wraz z wersją Express Viewer 4, użytkownicy zyskują korzyści w postaci następujących udogodnień:

  • Łatwiejsza nawigacja

Najnowsza wersja programu ułatwia nawigację zestawów rysunków wielostronicowych. Nowe opcje obejmują miniaturowe obrazy, indeks stron i zakładek dla ułatwienia odszukiwania informacji w przejrzystej i efektywnej strukturze. Możliwe jest dalsze wzbogacanie rysunku poprzez wprowadzenie odniesień (hyperlinków) do związanych z nim informacji w zestawie rysunków lub Internecie.

  • Rozszerzony dostęp do danych projektowych

Użytkownicy mogą mieć dostęp do właściwości obiektu publikowanych w rozszerzeniu Autodesk® Architectural Desktop 2004 (Interoperability and Productivity extension). Przykładowo możliwe jest przeglądanie szczegółów dotyczących drzwi na specjalnym rysunku zawierającym wymiary, informacje o rodzaju materiału, nazwę producenta i numer modelu. Możliwe jest również przeglądanie w formacie DWF szczegółowych informacji na temat pliku zawierającego wszystkie strony projektu - włącznie z danymi autora dokumentu i datą utworzenia.

  • Zaawansowane możliwości znakowania

Użytkownicy mogą udoskonalić przepływ pracy przesyłając projekty do przeglądania w formacie DWF i przeglądając znaczniki (markups) (stworzone przy użyciu Volo® View). Proces przeglądania można ułatwić dzięki możliwości porównania oryginalnego projektu ze znacznikami i udostępnieniu wszystkim członkom zespołu możliwości przeglądania znaczników i adnotacji.

  • Opcje dostosowania do indywidualnych potrzeb

Możliwość zarządzania ustawieniami interfejsu oraz udostępnienie interfejsu programowego aplikacji (API), pozwalają użytkownikom na dostosowanie wyglądu i sposobu działania przeglądarki do indywidualnych potrzeb.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej