Student Engineering and Design Community

2007-05-25 13:47

Jest to światowe forum dla studentów kierunków inżynierskich, architektonicznych oraz projektowych. Dostęp do bezpłatnego oprogramowania, materiałów szkoleniowych oraz globalne kontakty pomogą studentom przygotować się do wymarzonych karier.

Portal Student Engineering and Design Community to innowacyjna koncepcja zrealizowana przez producenta specjalistycznego oprogramowania do projektowania dwu- i trójwymiarowego. Studenci kierunków architektonicznych, budowlanych, inżynierii lądowej oraz mechanicznej mają teraz bezpłatny* dostęp do profesjonalnych narzędzi, których potrzebują, aby urzeczywistnić swoje pomysły.

Każda osoba - student wymienionych kierunków lub pracownik uczelni - dysponujący ważnym, uczelnianym adresem e-mail może dołączyć do międzynarodowej społeczności. Do tej pory z możliwości tej skorzystało ponad 6000 studentów akredytowanych uczelni na całym świecie, którzy zostali testowymi użytkownikami strony http://students.autodesk.com, dającej możliwość pobrania oprogramowania służącego do projektowania w branży architektonicznej i budowlanej, inżynierii lądowej i przemyśle. Wkrótce portal wzbogaci się o zasoby dla studentów zainteresowanych tematyką sztuki oraz animacji.

Profesjonalne oprogramowanie nie jest jedyną zaletą portalu. Stwarza on również możliwości nauki, współpracy i komunikacji studentów uczelni całego świata.

  • Forum: Studenci z całego świata mają możliwość wymiany doświadczeń z oprogramowaniem Autodesk, uzyskania porad mających na celu osiągnięcie zamierzonego efektu pracy oraz rozwiązywania problemów. W forum uczestniczą również pracownicy firmy, którzy odpowiadają na pytania oraz zapewniają wsparcie w kwestiach instalacji bezpłatnego* oprogramowania używanego przez studentów.
  • Dyskusje grup projektowych: Przy trudnym zagadnieniu architektonicznym można skorzystać z pomocy kolegów. Po zalogowaniu istnieje możliwość zadawania pytań, wymiany informacji oraz burzy mózgów. W dyskusjach mogą również uczestniczyć wykładowcy.Nauka i ćwiczenia: Portal udostępnia dla studentów identyczne ćwiczenia do oprogramowania, jak te, które odpłatnie otrzymują komercyjni użytkownicy. Darmowe dla członków forum szkolenia zapoznają zainteresowanych z różnorodnymi funkcjami m.in. tworzeniem i modyfikowaniem modeli 3D, dodawaniem dachu do modelu budynku czy też zmianami kolorów struktury.
  • Współpraca sieciowa: Studenci oraz wykładowcy mają możliwość komunikacji z innymi osobami mającymi podobne zainteresowania w dziedzinie inżynierii i projektowania.Biblioteka Projektów: Studenci mogą przeglądać oraz pobierać różne dodatki do oprogramowania. Dzięki temu możliwe staje się jego dostosowanie do indywidualnych potrzeb, aby stał się jeszcze łatwiejszy w użytkowaniu i wyzwalał kreatywność. Wirtualna galeria z kolei pozwala na prezentację przykładów i opisów własnych prac studentów oraz dzielenie się nimi z innymi członkami forumOferty pracy: za pośrednictwem forum przekazywane będą oferty zatrudnienia, co ułatwi użytkownikom znalezienie pracy bądź praktyki adekwatnych do kierunku studiów,
  • W poszukiwaniu dodatkowej pomocy, źródeł naukowych i aktualności branżowych studenci mogą skorzystać z Archiwum Artykułów, Archiwum Porad oraz sekcji Linki i Źródła.

Portal dla społeczności akademickiej jest najnowszym przejawem działalności firmy w zakresie wspierania akademickich osiągnięć i nieustannej nauki. Przedsiębiorstwo pomaga nauczycielom i instytucjom zaopatrywać ich studentów w oprogramowanie, którego potrzebują, aby przygotować się do kariery w branżach związanych z projektowaniem i inżynierią. Kształcenie studentów w tych dziedzinach jest sprawą niezwykle ważną, biorąc pod uwagę utrzymujący się trend, którego przejawem jest brak pracowników mogących objąć stanowiska inżynieryjne i technologiczne. W Stanach Zjednoczonych: w latach 1988- 2002 liczba studentów kończących kierunki inżynierskie spadła o ok. 25%. Skutkiem tej sytuacji jest 1,3 mln. dostępnych miejsc pracy, niemożliwych do obsadzenia ze względu na brak odpowiednio wykształconych kadr. Poza wspieraniem edukacji inżynierskiej w USA, firma prowadzi podobne działania w krajach, gdzie liczba absolwentów tych kierunków się zwiększa np. Rosji, Indiach i Chinach.
Katedry uniwersyteckie są bardzo zadowolone z możliwości uzyskania łatwego dostępu do oprogramowania przez studentów. Używanie najnowocześniejszej technologii w trakcie zajęć uczelnianych sprawi, iż absolwenci będą lepiej przygotowani wchodząc na rynek pracy.
"Decyzja firmy, aby dać studentom możliwość bezpłatnego* pobrania oraz instalacji Autodesk® Revit® oraz innych pakietów oprogramowania wraz z dostarczeniem odpowiednich materiałów szkoleniowych, sprawi, iż będą oni mieli możliwość szybszego zdobycia doświadczenia" - mówi Dr. Kevin R. Miller, profesor Brigham Young University, który uczestniczył w testach pilotażowych portalu - "Ta hojna oferta adresowana do studentów i wykładowców spowoduje przyspieszy przejście z 2D do 3D w branży budowlanej."
Wykładowcy są również entuzjastyczni w stosunku do cech forum wspomagających współpracę (w tym grup dyskusyjnych), które dają im możliwość kontaktu z firmy a także z innymi wydziałami w celu wymiany doświadczeń i źródeł naukowych.
Portal jest prowadzony w języku angielskim, będzie jednakże zawierał polskie wersje językowe oprogramowania, w tym Autodesk Inventor, Autodesk Revit oraz Autodesk Civil 3D.

* Bezpłatne wersje studenckie produktów podlegają warunkom licencji użytkownika, która jest dołączona do każdego pobranego egzemplarza oprogramowania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej