Rozwiązania dla architektury i budownictwa

2007-11-13 5:11

Autodesk, Inc. (NASDAQ: ADSK) wprowadził na rynek Autodesk® Architectural Desktop 2004. Jest to rozwiązanie dedykowane dla architektury i budownictwa, oparte na platformie AutoCAD 2004. Program oferuje zaawansowane narzędzia do modelowania oraz tworzenia dokumentacji w budownictwie.

Nowe funkcje pozwalają na tworzenie prac wyższej jakości, zwiększenie szybkości i produktywności oraz redukcję kosztów przygotowania projektu. Wprowadzana wersja zawiera m.in. rozszerzone możliwości wizualizacji projektów, usprawnienia w koordynowaniu prac projektowych i jest łatwiejsza w użyciu. Teraz projekt domu można wykonać szybciej i w dodatku w postaci ciekawszej dla klienta. Aplikacja w znacznym stopniu ułatwia bowiem klientom przejście z dwuwymiarowego środowiska projektowego do kompletnych rozwiązań zapewniających pełne wykorzystanie danych.
Dzięki pełnej współpracy z platformą AutoCAD 2004, Autodesk zapewnia możliwość łatwiejszego współdzielenia plików w zespołach projektowych.
Wraz z Architectural Desktop 2004, Autodesk wprowadził na rynek najnowszą wersję Autodesk® Revit® 5.1, platformę do tworzenia systemów informacji o budynku.
Nowe rozwiązania są kompatybilne z oprogramowaniem AutoCAD 2004.
Program cechuje nowy interfejs użytkownika, zapewniający łatwiejszą, intuicyjną pracę z programem. Obiekty inteligentne są bardziej widoczne i bezpośrednio dostępne poprzez palety narzędzi. Te udogodnienia ułatwiają korzystanie z programu, zwiększają produktywność oraz skracają czas uczenia się.
Zawarty w programie moduł VIZ Render rozszerza możliwości programu, pozwalając projektantom na łatwiejszą wizualizację projektów i dokładniejszą komunikację w zintegrowanym środowisku projektowym.
Aplikacja zawiera szereg cech, które pozwalają na zredukowanie strat efektywności pojawiających się przy przepływie pracy oraz zmniejszenie niedoskonałości rysunku, zdarzających się podczas projektowania i w kolejnych fazach procesu. Architectural Desktop dynamicznie aktualizuje dane projektowe, uwzględniając najświeższe zmiany, co minimalizuje żmudne zadania projektowe i poprawia jakość dokumentów rysunkowych i konstrukcyjnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej