REV-X - rozszerzenie programu do projektowania Revit

2017-04-27 13:41
Nakładka REV-X dla programu REVIT
Autor: XELLA Nakładka REV-X dla programu REVIT - narzędzie BIM

Xella, producent materiałów Ytong, Silka i Multipor, opracowała nakładkę REV-X do programu do projektowania Autodesk Revit, skierowanego do architektów, konstruktorów, także projektantów i instalatorów. Revit bazuje na technologii BIM.

Prosty wybór odpowiedniego rodzaju ściany

Nakładka REV-X uzupełniająca program do projektowania Revit jest aplikacją w postaci samoinstalującej się biblioteki, która zawiera wszystkie materiały budowlane dostępne w ofercie Ytong, Silka i Multipor. Pozwala projektantom na automatyczny dobór konkretnych bloczków, nadproży czy innych elementów do realizacji projektu.

Projektant może dopasować materiał budowlany do wymaganych parametrów przegrody. Program automatycznie dobiera produkty według kryteriów takich jak: grubość warstwy nośnej, współczynnik U, klasa wytrzymałości, parametry akustyczne czy odporność ogniowa. Parametry mogą być wybierane łącznie, zatem użytkownik może bardzo precyzyjnie dobrać odpowiednie produkty do projektu.

Nie tylko ściany - nadproża, słupy i wieńce

Narzędzie ułatwia projektowanie również takich elementów jak nadproża (pozwala wykonać je z gotowych elementów Ytong jak i wstawić nadproże w kształtce U lub jako belkę żelbetową). Aplikacja automatycznie pobiera z modelu informacje o szerokościach otworów znajdujących się w wybranej ścianie.

Nakładka Rev-X pozwala na wstawienie we wskazanych ścianach wieńców w kształtkach U, a także dodanie do modelu wieńców ocieplonych kształtką Multipor EDW.

Wstawianie do modelu filarków też jest możliwe. Filarki żelbetowe stosuje się m.in. w ściankach kolankowych lub pomiędzy otworami okiennymi.

Generowanie zestawień

To, co jest ważne dla technologii BIM to wymiana informacji pomiędzy uczestnikami procesu projektowego i budowlanego. Nakładka Rev-X umożliwia generowanie zestawień materiałowych Ytong, Silka, Multipor wraz z akcesoriami.
Zestawienie zintegrowane jest z cennikiem Xella, dzięki czemu użytkownik otrzymuje kompletny raport przedmiarowo - kosztowy dotyczący projektowanego budynku.

Pozwala to na analizy ilościowe użytych materiałów oraz kalkulację kosztów wraz z generacją dokładnych kosztorysów inwestycyjnych. Program do projektowania umożliwia także przesłanie zamówienia wybranych materiałów budowlanych do odpowiedniego punktu dystrybucji.

Nakładka REV-X to narzędzie do wygodnego i łatwego doboru optymalnego rozwiązania materiałowego, spełniającego wymagania konstrukcyjne, termoizolacyjne czy akustyczne.

Ekspert Budowy Ytong, Silka Multipor

To program specjalnie przygotowany dla architektów i projektantów. Przystąpienie do programu umożliwia uczestnictwo w licznych szkoleniach technicznych czy produktowych, które są okazją do podniesienia kwalifikacji zawodowych, wymiany doświadczeń, stworzenia nowych możliwości biznesowych. Architekci mogą liczyć na wsparcie producenta w postaci materiałów merytorycznych czy marketingowym, a także wsparcie doradców technicznych. Program Ekspert Budowy doceniło już kilkuset architektów i właścicieli biur projektowych, o czym świadczą liczne rekomendacje.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej