Primavera Contractor

2007-05-24 17:22

Sprawne zarządzanie projektami i szczegółowe zaplanowanie działań to klucz do sukcesu. Nie zawsze jednak małe firmy stać na rozbudowane i kosztowne oprogramowanie do zarządzania projektami. Istnieje jednak rozwiązanie stworzone specjalnie dla małych firm z branży budowlanej i podwykonawców do zarządzania komercyjnymi projektami.

Primavera Contractor jest programem przeznaczonym dla małych i średnich firm oraz podwykonawców działających w branży budowlanej. Jest prostszą wersją zintegrowanego oprogramowania przeznaczonego do zarządzania projektami Primavera Engineering & Construction.

W jeden projekt może być zaangażowanych nawet kilkanaście osób odpowiedzialnych za poszczególne jego części. Istotne jest więc to, żeby wszyscy podwykonawcy mieli dostęp do zaktualizowanych harmonogramów działań. Dlatego program tworzy platformę komunikacyjną i miejsce wymiany informacji dla osób uczestniczących w jednym, rozbudowanym projekcie. Aplikacja wyklucza problem niekompatybilności oprogramowania; dzięki opcji SendProjectä podwykonawcy mogą przesyłać swoje uaktualnione harmonogramy, a zastosowanie jednego formatu umożliwia sprawne porozumiewanie się wszystkich podwykonawców. Pozwala to na ujednolicenie standardów działań w ramach jednego projektu.

Opcja ścieżki krytycznej pozwala na stałą kontrolę wykonania zadań kluczowych dla projektu. Program zapewnia użytkownikom analizę różnorodnych informacji, które mogą mieć wpływ na realizację projektu.
Dystrybucją programu zajmuje się firma DAT Computer Concepts.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej